PLAY aby posłuchać naszej stacji w jakości 128 kbps
Dziś jest 21 lipca 2018 roku
Ile czasu zajmuje kierowcy spojrzenie na dzwoniący telefon komórkowy/smartfon? Jedną, dwie, trzy sekundy? A co w tym czasie dzieje się na drodze? Po zastanowieniu się nad tymi pytaniami można dojść do wniosku, że zakaz używania telefonów komórkowych w tra --- W Komisariacie Policji w Jelczu-Laskowicach – do odbioru znaleziona damska torebka --- Bezpieczna Wielkanoc – oławska Policja radzi ---
[+] Przetestuj pozdrowienia
Piątek, 30 marca 2018

ZNISZCZYŁ DWA SAMOCHODY...

img

Policjanci z Komendy Powiatowej Policji w Oławie zatrzymali mężczyznę, który zniszczył pojazdy zaparkowane przy ulicy Iwaszkiewicza w Oławie.

Krewki 23-latek wybił także szybę w drzwiach wejściowych do klatki schodowej i uszkodził drzwi jednemu z mieszkańców. Łącznie spowodował straty w mieniu na kwotę bliską 4 tys. złotych. Podejrzany, wcześniej nie miał konfliktu z prawem. Za spowodowane straty grozi mu kara pozbawienia wolności do lat 5.

24 marca przed godziną 06.00 dyżurny oławskiej policji wysłał funkcjonariuszy na interwencję przy ul. Iwaszkiewicza w Oławie. Według zgłoszenia, pod wskazanym adresem miał się awanturować mężczyzna. Po przyjeździe na miejsce, policjanci zauważyli, że drzwi wejściowe na klatkę schodową są uszkodzone, konkretnie ujawnili wybitą w nich szybę. Gdy stanęli przed mieszkaniem osoby zgłaszającej,  zobaczyli podobny obraz – drzwi do mieszkania nosiły widoczne ślady wgnieceń i zarysowań. W rozmowie ze zgłaszającym policjanci ustalili przebieg ostatnich zdarzeń, w świetle których 23-letni mieszkaniec Oławy będąc pod wpływem alkoholu dokonał powyższych zniszczeń. Po zakończonej interwencji, policjanci posiadając informacje na temat wyglądu sprawcy, sprawdzili teren osiedla. W trakcie tych czynności otrzymali ponowne zgłoszenie, tym razem o mężczyźnie rzucającym kamieniami w zaparkowane samochody. Funkcjonariusze natychmiast połączyli obie sytuacje, typując, że ich sprawcą jest ten sam mężczyzna. Okazało się, że typowanie było trafne. Po kilku minutach 23-letni oławianin został zatrzymany i doprowadzony do komendy. W chwili zatrzymania miał ponad promil alkoholu we krwi. Sprawca został osadzony w policyjnym areszcie. Po wytrzeźwieniu przedstawiono mu zarzuty zniszczenia mienia , na łączną kwotę bliską 4 tys. złotych. Podejrzany przyznał się do popełnionych przestępstw.

O jego losie zadecyduje sąd, za przestępstwo zniszczenia mienia grozi kara pozbawienia wolności do lat 5.


Źródło: KPP - Oława


 

 


Komentarze do tego artykułu:Brak komentarzy.

Nie jesteś zalogowany w Club Hit by dodawać komentarze.

Rejestracja | Przypomnij hasło
zobacz
zobacz
zobacz
Newsy prosto od Internautów
[+] Dodaj NewsaHit dnia

Projekt i wykonanie: BQstudio.pl
Radio HIT Olawa na Facebook.com