PLAY aby posłuchać naszej stacji w jakości 128 kbps
Dziś jest 03 marca 2021 roku
[+] Przetestuj pozdrowienia
Sobota, 6 luty 2021

ŚLUBOWANIE NOWYCH POLICJANTÓW

img

Szeregi Komendy Powiatowej Policji w Oławie zasiliło pięciu nowych policjantów, w tym jedna kobieta. 

Dzisiaj w sali odpraw oławskiej komendy odbyło się ich uroczyste ślubowanie. Z uwagi na panującą pandemię koronawirusa, przebiegało ono w pełnym reżimie sanitarnym. Policjanci, którzy złożyli dziś rotę ślubowania wzmocnią stan etatowy Komendy Powiatowej Policji w Oławie.

29 stycznia br. szeregi oławskiej policji zasiliło pięciu  nowych policjantów, w tym jedna kobieta. Dzisiaj w sali konferencyjnej Komendy Powiatowej Policji w Oławie odbyło się ich ślubowanie, które z uwagi na pandemię koronawirusa miało skromniejszy charakter i odbywało się w pełnym reżimie sanitarnym. Ślubowania od nowych policjantów przyjął Komendant Powiatowy Policji w Oławie, nadkom. Artur Dobrowolski. W uroczystości udział wziął również bezpośredni przełożeny nowo przyjętych policjantó p.o.Naczelnika Wydziału Prewencji tutejszej jednostki, kom. Michał Roman. Nowi policjanci ślubowali na Sztandar Komendy Powiatowej Policji w Oławie. Komendant pogratulował funkcjonariuszom wyboru drogi życiowej i wstąpienia w szeregi policyjnej formacji. Podkreślił, że zobowiązali się oni strzec bezpieczeństwa i służyć obywatelom, a codzienną służbę powinni pełnić godnie i traktować ją z najwyższą powagą. Zaznaczył również, że policjant zawsze musi obiektywnie wykonywać swoje obowiązki w oparciu o przepisy prawa. Szef oławskich mundurowych życzył nowym policjantom powodzenia w realizacji wyznaczonych zadań, satysfakcji z wymagającej i często trudnej profesji, sukcesów w służbie oraz aby zawsze wracali z niej bezpiecznie do swoich domów. Nowych policjantów czeka teraz kurs podstawowy w policyjnych szkołach, gdzie zdobędą wiedzę i umiejętności niezbędne w służbie.

Nowi funkcjonariusze zasilą stan etatowy Komendy Powiatowej Policji w Oławie, pełniąc służbę w ogniwie ruchu drogowego,wydziale dochodzeniowo-śledczym, oraz w ogniwie patrolowo-interwencyjnym.


Źródło: KPP - Oława


 


Komentarze do tego artykułu:Brak komentarzy.

Nie jesteś zalogowany w Club Hit by dodawać komentarze.

Rejestracja | Przypomnij hasło
zobacz
zobacz
zobacz
zobacz
Newsy prosto od Internautów
[+] Dodaj NewsaHit dnia

Projekt i wykonanie: BQstudio.pl
Radio HIT Olawa na Facebook.com