PLAY aby posłuchać naszej stacji w jakości 128 kbps
Dziś jest 23 listopada 2017 roku
O północy z poniedziałku na wtorek rozpoczął działalność nowy dworzec autobusowy we Wrocławiu, wybudowany w podziemiach centrum handlowego Wroclavia. Wejście do dworca znajduje się naprzeciwko wejścia do Dworca Głównego PKP, przy ul. Suchej. Na teren dwor ---
[+] Przetestuj pozdrowienia
Poniedziałek, 14 wrzesień 2009

Wpadł z FAŁSZYWKĄ

img Policjanci Wydziału Prewencji oławskiej Policji ustalili i zatrzymali 28-letniego mężczyznę przebywającego na terenie Oławy ( bez stałego miejsca zamieszkania), który puścił w obieg fałszywy banknot 50-złotowy. Prokurator Rejonowy w Oławie wszczął w tej sprawie śledztwo. Mężczyźnie przedstawiono zarzuty, do których się przyznał. Sprawca poddał się również dobrowolnie karze.

Kelnerka jednej z oławskich restauracji powiadomiła dyżurnego policji o tym, że młody mężczyzna chcąc uiścić opłatę za piwo wręczył jej fałszywy banknot 50-złotowy. Wysłany na miejsce zgłoszenia patrol policji ustalił, że w momencie gdy kobieta spostrzegła, że ma do czynienia z fałszywym banknotem, poinformowała o tym fakcie kierownika restauracji. W tym czasie sprawca opuścił lokal. Dokładny opis wyglądu zewnętrznego mężczyzny oraz dobre policyjne rozpoznanie środowiska przestępczego, doprowadziły do zatrzymania sprawcy, który przed rozpoczęciem czynności procesowych musiał najpierw wytrzeźwieć w policyjnym areszcie.

Po zebraniu przez policję wystarczających materiałów dowodowych, Prokuratura Rejonowa w Oławie wszczęła śledztwo w sprawie puszczania w obieg sfałszowanych pieniędzy. Prokurator przedstawił mężczyźnie dwa zarzuty dotyczące puszczania w obieg sfałszowanych pieniędzy Pierwszy, dotyczył nieświadomego wprowadzenia w obieg fałszywej 50-ki przez podejrzanego – w jednym ze sklepów na terenie Oławy. Sprawca płacąc ekspedientce za towar wręczył jej banknot, kobieta go jednak nie przyjęła informując mężczyznę, że banknot jest fałszywy. Podejrzany, „chcąc się pozbyć problemu” już z pełną świadomością próbował tym samym banknotem zapłacić za piwo w innym lokalu gastronomicznym.
Mężczyzna przyznał się do popełnionych przestępstw i dobrowolnie poddał się karze.

Za tego typu przestępstwo, sąd może wymierzyć podejrzanemu karę pozbawienia wolności od roku do 10-u lat .

 

źródło: KPP Oława


Komentarze do tego artykułu:Brak komentarzy.

Nie jesteś zalogowany w Club Hit by dodawać komentarze.

Rejestracja | Przypomnij hasło
zobacz
zobacz
zobacz
Newsy prosto od Internautów
 • 12.11.2017 - 14:51

 • RUSZA KINO PLENEROWE

  11.09.2017 - 11:11

  Organizatorzy zapraszają na seans filmu Pulp Fiction. 16 września o godz. 19:30 na placu, przy ul, Młyńskiej

 • GOŚCIE Z ZAGRANICY WIZYTOWALI W OŁAWIE

  11.09.2017 - 11:01

  Przedstawiciele organizacji partnerskich z 7 krajów Europy, w tym Polski, spotkali się dziś w oławskim

[+] Dodaj NewsaHit dnia

Projekt i wykonanie: BQstudio.pl
Radio HIT Olawa na Facebook.com