PLAY aby posłuchać naszej stacji w jakości 128 kbps
Dziś jest 21 kwietnia 2019 roku
DZIŚ WIOSENNA AKCJA BĄDŹ BEZPIECZNY W JELCZU - LASKOWICACH. ZAPRASZAMY OD GODZ. 11:00 PRZED MEDIA EXPERT! ---
[+] Przetestuj pozdrowienia
Piątek, 30 października 2015

POLICYJNA AKCJA "ZNICZ"

img

W dniach od 30 października do 2 listopada 2015 roku dolnośląscy policjanci przeprowadzą akcję „Znicz 2015”, ukierunkowaną na zapewnienie bezpieczeństwa wszystkim odwiedzającym groby swoich bliskich w związku z dniem Wszystkich Świętych. 

Funkcjonariusze pionów prewencji, ruchu drogowego oraz operacyjnego pełnić będą służbę w okolicach cmentarzy parafialnych i dużych nekropolii miejskich. 

Policjanci pod kątem bezpieczeństwa w ruchu drogowym, szczególnym nadzorem obejmą drogi dojazdowe do cmentarzy /ulice i drogi na terenie miast oraz województwa/. Szlaki komunikacyjne będą także monitorowane z powietrza przez policyjny śmigłowiec. Byśmy wszyscy bezpiecznie dotarli do celu naszej podróży, policjanci z drogówki przypominają o elementarnych zasadach bezpieczeństwa w ruchu drogowym, których każdy kierowca powinien przestrzegać. Poruszając się pojazdem, należy między innymi: 

- dostosować prędkość do warunków panujących na drodze, 
- nie przekraczać prędkości obowiązującej na danym odcinku drogi, 
- utrzymać bezpieczny odstęp między pojazdami, 
- używać świateł mijania, 
- stosować pasy bezpieczeństwa, urządzenia do przewozu dzieci – foteliki, siedziska, 
- zwracać szczególną uwagę na znaki drogowe, gdyż w tych dniach, w wielu miejscach pojawią się nowe oznaczenia - dotyczy to szczególnie okolic cmentarzy. W newralgicznych miejscach ruchem kierować będą policjanci i to do ich poleceń w pierwszej kolejności należy się stosować. 

Pamiętajmy, że niedopuszczalne jest wsiadanie za kierownicę i jazda po spożyciu alkoholu! 

Przed wyjazdem w dłuższą trasę sprawdźmy stan techniczny naszego samochodu /sprawność układu kierowniczego, hamulcowego, oświetlenia i stan opon/ oraz dokumenty /prawo jazdy, dowód rejestracyjny auta/. 

Wybierając się w trasę, bądźmy wypoczęci. 

Pokonujmy ją etapami, robiąc przerwy na odpoczynek. 

Piesi uczestnicy ruchu powinni korzystać z chodników, a w przypadku ich braku - z pobocza. Przed wejściem na jezdnię należy zachować szczególną ostrożność i przechodzić tylko w miejscach do tego wyznaczonych. Policjanci przypominają o obowiązku noszenia elementów odblaskowych przez wszystkich pieszych poruszających się po zmierzchu poza obszarem zabudowanym. Pamiętajmy, że Bycie bezpiecznym zależy od tego czy jesteśmy widoczni. 

W okolicach cmentarzy przygotowane zostaną specjalne parkingi dla tych, którzy zdecydują się wybrać na cmentarz swoim samochodem. Jednak doświadczenia z lat ubiegłych pokazują, że zdecydowanie szybciej można będzie dojechać w rejon cmentarza specjalnie zorganizowanymi liniami komunikacji publicznej. 

W związku ze spodziewanym, wzmożonym ruchem w rejonie wrocławskich cmentarzy w okresie dnia Wszystkich Świętych wprowadzone zostaną zmiany w organizacji ruchu, celem stworzenia optymalnych warunków dojazdu, parkowania i ruchu pieszego, przy jednoczesnym zapewnieniu warunków bezpieczeństwa ruchu. 

We wszystkich newralgicznych punktach dojazdowych do cmentarzy wystawione będą posterunki Policji, Straży Miejskiej i służb MPK. 


ŹRÓDŁO: KWP Wrocław 


 


Komentarze do tego artykułu:Brak komentarzy.

Nie jesteś zalogowany w Club Hit by dodawać komentarze.

Rejestracja | Przypomnij hasło
zobacz
zobacz
zobacz
zobacz
Newsy prosto od Internautów
[+] Dodaj NewsaHit dnia

Projekt i wykonanie: BQstudio.pl
Radio HIT Olawa na Facebook.com