PLAY aby posłuchać naszej stacji w jakości 128 kbps
Dziś jest 17 czerwca 2019 roku
Wesoły autobus jedzie na Rajd Koguta. Są jeszcze miejsca --- Po osiedlu chodził żółw... --- W Oławie będzie można zdać prawo jazdy! ---
[+] Przetestuj pozdrowienia
Wtorek, 26 kwietnia 2016

DZIEŃ FLAGI RP W POWIECIE OŁAWSKIM

img

Starosta oławski Zdzisław Brezdeń zaprasza na uroczyste obchody Dnia Flagi Rzeczypospolitej Polskiej, które odbędą się w poniedziałek 2 maja w Oławie.

Samorząd powiatu oławskiego organizuje to święto już po raz piąty. Główne uroczystości, które odbędą się na placu przed Starostwem Powiatowym w Oławie, od strony Banku Zachodniego WBK, poprzedzi występ orkiestry dętej, działającej przy Ochotniczej Straży Pożarnej RP w Domaniowie. Orkiestra zaprezentuje repertuar patriotyczny, a swój pierwszy tego dnia występ przed starostwem rozpocznie o godzinie 11:45. Najważniejszy punkt uroczystości - ceremonia podniesienia flagi na maszt, przy dźwiękach polskiego hymnu, rozpocznie się w samo południe. Wojskową asystę honorową w trakcie uroczystości będą pełnić żołnierze Wojska Polskiego z 1. Brzeskiego Pułku Saperów im. Tadeusza Kościuszki, z którym współpracuje Starostwo Powiatowe w Oławie. Podczas spotkania przypomnimy historię barw narodowych i flagi państwowej. Uroczystości zwieńczy również występ domaniowskiej orkiestry.

Każdy uczestnik powiatowych obchodów Dnia Flagi RP otrzyma okolicznościową kartkę z tekstem hymnu państwowego Rzeczypospolitej Polskiej. Ponadto przygotowaliśmy, zarówno dla osób dorosłych, jak i dla dzieci, drobne niespodzianki, nawiązujące kolorystyką do barw narodowych. Rozdamy je drugiego maja, tuż przed uroczystościami.

- Zapraszam wszystkich mieszkańców do przybycia, o godzinie 11:45, na powiatowe obchody Dnia Flagi RP, aby okazać radość i dumę z wolnej i niepodległej Ojczyzny. Poprzez obecność wyraźmy szacunek dla barw, symboli narodowych oraz zaakcentujmy przywiązanie do polskiej historii, kultury i tradycji - mówi starosta Zdzisław Brezdeń. – Zachęcam mieszkańców naszego powiatu do aktywnego włączenia się w uroczyste obchody i wywieszenie flagi państwowej w czasie świątecznych dni majowych w oknach, na posesjach oraz na terenie zakładów pracy. Dzień Flagi jest doskonałą okazją i szansą na wychowywanie kolejnych pokoleń w duchu patriotyzmu i szacunku dla symboli narodowych.


Źródło: Starostwo Powiatowe w Oławie


 


Komentarze do tego artykułu:Brak komentarzy.

Nie jesteś zalogowany w Club Hit by dodawać komentarze.

Rejestracja | Przypomnij hasło
zobacz
zobacz
zobacz
zobacz
zobacz
Newsy prosto od Internautów
[+] Dodaj NewsaHit dnia

Projekt i wykonanie: BQstudio.pl
Radio HIT Olawa na Facebook.com