PLAY aby posłuchać naszej stacji w jakości 128 kbps
Dziś jest 21 kwietnia 2019 roku
DZIŚ WIOSENNA AKCJA BĄDŹ BEZPIECZNY W JELCZU - LASKOWICACH. ZAPRASZAMY OD GODZ. 11:00 PRZED MEDIA EXPERT! ---
[+] Przetestuj pozdrowienia
Środa, 6 styczeń 2010

WOŚP w Oławie

img Po raz XVIII w dniu 10 stycznia 2010r na oławskim Rynku zagra „Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy”.
Orkiestra zagra „PO RAZ DRUGI DLA DZIECI Z CHOROBAMI ONKOLOGICZNYMI – NA DOPOSAŻENIE KLINIK ONKOLOGICZNYCH W SPRZĘT WYSOKOSPECJALISTYCZNY”.
 Liczymy ze po raz kolejny nasi mieszkańcy będą w tym dniu hojni i pobijemy rekord w zbiórce pieniędzy z XVII finału, gdzie zebraliśmy 63 000 zł. W tym dniu mieszkańcy będą mogli wrzucić pieniądze do 70 puszek, które będą trzymali wolontariusze, głównie uczniowie  I LO w Oławie. Zbierać pieniądze będą też motocykliści na terenie Oławy, dzieci ze szkoły podstawowej nr 2 W Jelczu Laskowicach oraz wiele innych dobrych osób.

„Osiemnastka” zobowiązuje
Dla uczczenia pełnoletniości na scenie w oławskim rynku będzie się działo bardzo wiele.
Wystąpią kapele rockowe z czterech krajów. Z Berlina przyjedzie zespół „Null8Sprachrohr”, który zagra ciekawą muzykę hip-hop i rash, austriacki zespół „Rockhead” zagra rytmy rockowe, a piękna jego solistka zaśpiewa wspaniałe przeboje. Na zakończenie imprezy wystąpi czeski „sobowtór” zespołu „Quenn”, który widowiskowo przedstawi  najlepsze przeboje tej angielskiej grupy.
Wystąpią również trzy polskie kapele. Z Wrocławia na dobry początek zaśpiewa Magda z wrocławskim zespołem  „Zakaz Plakatowania”, a po nich oławska młodzieżowa grupa „Dark Paradise”. Świetne rockowe brzmienie usłyszymy w wykonaniu katowickiej grupy „Rabarbar”, który zagra klasykę polskiego alternatywnego rocka lat 80, w tym utwory „Dżemu” oraz  utwory rocka angielskiego, amerykańskiego i uwaga włoskiego (po włosku).
Oczywiście nie zabraknie „Światełka do nieba”. O 20 zobaczymy kilkuminutowe wspaniałe widowisko muzyczno-świetlne, jakiego Oława nie widziała.

Dokładny program imprezy:
13.00 – Rozpoczęcie imprezy, wystrzał armatni
13.05 – Rosół z koguta
13.10 – Eliminacje do konkursu „Z sercem o Oławie”
13.20 – Zdjęcie mieszkańców
13.20 – Zakaz Plakatowania - koncert
14.10 – Eliminacje do konkursu „Z sercem o Oławie”, licytacje
14.40  –  Dark Paradaise – koncert
15.15 – Eliminacje do konkursu „Z sercem o Oławie”, licytacje
15.45 – Koncert Null8Sprachrohr
16.45 – konkurs Gladiatora w jedzeniu pizzy
17.00 – Eliminacje do konkursu „Z sercem o Oławie”, licytacja „Wiadomostka” i obrazu Władysława  Supersona
17.15  – Koncert Rabarbar
18.00 – Eliminacje do konkursu „Z sercem o Oławie”, licytacja kursu prawa jazdy i koszulki Janusza Gancarczyka
18.35 – Koncert Rockhead
19.30   – licytacja wycieczki do Parlamentu Europejskiego, licytacja Ławki dobrych serc
19:55  – Prezentacja Sztabu
20.00  – Światełko do nieba
20.05  – FINAŁ KONKURSU „Z SERCEM O OŁAWIE”
20.20  – Koncert  Queen-Princess
21:20  – Zakończenie imprezy

Licytacje i sklepik orkiestrowy
W obsługiwanym przez oławskich uczniów sklepiku orkiestrowym każdy będzie mógł kupić różne przedmioty związane z Wielką Orkiestrą Świątecznej Pomocy oraz inne drobiazgi podarowane przez sponsorów. Natomiast na scenie będzie można wylicytować wiele ciekawych przedmiotów i zostać właścicielem ławeczki, która zostanie zamontowana wraz z wygrawerowaną tabliczką z nazwiskiem ofiarodawcy w „Alei Dobrych Serc” w Oławie. Będzie można też pojechać na kilku dniową wycieczkę do Brukseli lub Strasburga i zwiedzić Europejski Parlament. Dwie takie wycieczki jednoosobowe, zostałe ufundowane przez Posłankę Parlamentu Europejskiego Lidię Geringer d’Odenberg. Będzie można również wylicytować kurs prawa jazdy kategorii B, ufundowany przez Szkołę Nauki Jazdy Marka Rokickiego. Koszulka reprezentanta Polski z jego podpisem – Janusza Gancarczyka. Piłka nożna z podpisami zawodników drużyny angielskiej „Derby United”. Kalendarz i plakaty z podpisem Jurka Owsiaka. Ponadto wiele innych ciekawych licytacji.

„Oławskie zdjęcie serduszkowe”
Zapraszamy zaraz po 13 wszystkich mieszkańców do wspólnego zdjęcia serduszkowego przy scenie. Zdjęcie to zostanie wysłane natychmiast do Jurka Owsiaka do Warszawy z pozdrowieniami od oławian.

Motocykliści i „wojacy” Orkiestrze
Marcin Walczak „Mazi” przedstawiciel motocyklistów w sztabie oławskim zaprasza wszystkich do obejrzenia specjalnie przygotowanej militarnej wystawy broni oraz sprzętu wojskowego. Z prawdziwego W specjalnie postawionym namiocie będzie można postrzelać z Kałasznikowa i innych karabinów. Ponadto grupa motocyklistów znów zaprezentuje oławianom różne motocykle.

Kofta w Oławie

Uczniowie, artyści z „Teatru LO I” w Oławie już w sobotę rozpoczną granie dla Orkiestry. O godzinie 16:00 zapraszają wszystkich chętnych do przyjścia do Auli oławskiego LO nr 1 przy Pl.Zamkowym na spektakl poetycko – muzyczny „Pamiętajmy o ogrodach” . Uczniowie wykonywać będą piosenki  i wiersze Jonasza Kofty.

„Kogucie żarcie”
Podobnie jak w zeszłym roku wszyscy odwiedzający Rynek oławski od godziny 13:00 będą mogli otrzymać z wielkiego gara (3000 l) bezpłatnie talerz gorącego pysznego „Rosołu z Koguta” przygotowanego przez wspaniałych kucharzy z karczmy z Jankowic. Ponadto będzie na scenie przeprowadzony konkurs w najszybszym zjedzeniu serduszkowej pizzy. Konkurs odbędzie się dzięki właścicielom pubu „Gladiator”, którzy ponadto cały utarg z niedzieli przeznaczają dla orkiestry.
Na rynku będzie też wiele ciekawych stoisk z jedzeniem, miodem, chlebem i różnymi rzeczami.

 „Serduszkowe bieganie”
Oławski Klub Biegacza „Fiodor” zaprasza wszystkich chętnych oławian do wspólnego niedzielnego truchtania po oławskich terenach rekreacyjnych i nie tylko. Bieg będzie poświęcony pomocy w akcji Jurka Owsiaka. Wraz z innymi biegaczami, „Fiodor” będzie zbierać pieniądze na pomoc dzieciom.
Więcej szczegółów  możecie Państwo uzyskać od organizatora „biegu serduszkowego”, Mateusza Markowskiego pod numerem telefonu 667797086.


Zapraszamy również na naszą stronę internetową www.wosp.olawa.pl.  

                                                             Witold Niemirowski
                                                                        szef sztabu


Komentarze do tego artykułu:Brak komentarzy.

Nie jesteś zalogowany w Club Hit by dodawać komentarze.

Rejestracja | Przypomnij hasło
zobacz
zobacz
zobacz
zobacz
Newsy prosto od Internautów
[+] Dodaj NewsaHit dnia

Projekt i wykonanie: BQstudio.pl
Radio HIT Olawa na Facebook.com