PLAY aby posłuchać naszej stacji w jakości 128 kbps
Dziś jest 17 czerwca 2019 roku
Wesoły autobus jedzie na Rajd Koguta. Są jeszcze miejsca --- Po osiedlu chodził żółw... --- W Oławie będzie można zdać prawo jazdy! ---
[+] Przetestuj pozdrowienia
Czwartek, 16 czerwca 2016

PRACOWNICA BANKU UDAREMNIŁA PLANY NACIĄGACZY

img

Zdecydowana postawa pracownicy jednego z oławskich banków zapobiegła wyłudzeniu przez oszustów kilkudziesięciu tysięcy złotych, które mieszkanka zamierzała wypłacić ze swojego konta i przekazać oszustom.

10 czerwca br. z 59-letnią mieszkanką gminy Oława skontaktowała się oszustka podając się najpierw za synową a potem za policjantkę.  Naciągaczka zadzwoniła na numer komórkowy 59-latki i zwracając się do niej słowami „mamo” poinformowała, że jej mąż a syn niedoszłej ofiary spowodował wypadek  i pilnie są potrzebne pieniądze na wpłatę kaucji za syna. Wersję tę uwiarygodnił drugi telefon, gdzie dzwoniąca podała się za policjantkę i potwierdziła wcześniej podane okoliczności. Dalej sprawy potoczyły się błyskawicznie. 59-latka poszła do banku z zamiarem wypłaty znacznej sumy pieniędzy. Jednak czujna postawa  pracownicy banku  zapobiegła  utracie finansów właścicielki lokaty. Pracownica słysząc jaką kwotę ma wypłacić nabrała podejrzeń, że kobieta może paść ofiarą oszustwa. Urzędniczka, o swoich podejrzeniach natychmiast poinformowała policję. Funkcjonariusze błyskawicznie zjawili się w banku i podjęli dalsze czynności, dzięki którym nie doszło do przekazania pieniędzy.          

Jak się okazało w tym dniu, w samej Oławie próbowano oszukać jeszcze kilka innych osób, które nie dały się zwieść naciągaczom.

Na szczęście coraz częściej przestępstwa na tzw. „wnuczka” i wszelkie jego odmiany, kończą się  na nieudanych próbach wyłudzeń pieniędzy, mieszkańcy nie tracą  oszczędności, tylko informują policję o próbach oszustw.


Źródło: KPP - Oława


 


Komentarze do tego artykułu:Brak komentarzy.

Nie jesteś zalogowany w Club Hit by dodawać komentarze.

Rejestracja | Przypomnij hasło
zobacz
zobacz
zobacz
zobacz
zobacz
Newsy prosto od Internautów
[+] Dodaj NewsaHit dnia

Projekt i wykonanie: BQstudio.pl
Radio HIT Olawa na Facebook.com