PLAY aby posłuchać naszej stacji w jakości 128 kbps
Dziś jest 24 czerwca 2019 roku
II Zlot Food Trucków w Jelczu-Laskowicach już niedługo... Mieszkańcy będą mogli spróbować dań kuchni z całego świata. ---
[+] Przetestuj pozdrowienia
Czwartek, 10 listopada 2016

ZNISZCZYLI OZNAKOWANIA DROGOWE

img

Policjanci z Oławy zatrzymali w sobotnią noc (05.11) dwóch mieszkańców Brzegu (woj. opolskie), w wieku 18 i 19 lat, którzy wyrwali z podłoża pięć słupków hektometrycznych stojących na trasie K-94, między Oławą a miejscowością Gać. Wandale uszkodzili trzy z pięciu wyrwanych słupków oraz zniszczyli dwa znaki drogowe. Zapytani o przyczynę takiego postępowania, odpowiedzieli, że „z nudów”. Po oszacowaniu strat, młodzieńcy odpowiedzą za wyrządzone szkody przed sądem.

Do zdarzenia doszło w sobotnią noc, 5 listopada br. Przed godz. druga dyżurny oławskiej policji otrzymał zgłoszenie o tym, że na trasie K-94 w kierunku miejscowości Gać idzie dwóch młodych mężczyzn, którzy  wyrywają przydrożne słupki oraz niszczą  znaki drogowe. Dyżurny natychmiast wysłał we wskazane miejsce,  policjantów służby kryminalnej. Funkcjonariusze mając na uwadze rysopisy sprawców sprawdzili dokładnie  najbliższy teren i zauważyli  dwóch młodych mężczyzn odpowiadających rysopisowi podanemu w zgłoszeniu. Młodzieńcy na widok radiowozu, podjęli próbę ucieczki, bezskutecznie. Po krótkim pościgu zostali przez policjantów zatrzymani i doprowadzeni do komendy. Okazało się, że to dwaj mieszkańcy Brzegu (woj. opolskie) w wieku 18 i 19 lat.  Młodzieńcy zapytani o powód tak bezmyślnego zachowania odpowiedzieli, że byli w Oławie u koleżanki, spóźnili się na pociąg do domu i z nudów zaczęli niszczyć oznakowanie drogowe, nie myśląc  o konsekwencjach swojego postępowania. Ta bezmyślność może ich sporo kosztować, za swój czyn odpowiedzą przed sądem.


Źródło: KPP - Oława


 


Komentarze do tego artykułu:Brak komentarzy.

Nie jesteś zalogowany w Club Hit by dodawać komentarze.

Rejestracja | Przypomnij hasło
zobacz
zobacz
zobacz
zobacz
zobacz
Newsy prosto od Internautów
[+] Dodaj NewsaHit dnia

Projekt i wykonanie: BQstudio.pl
Radio HIT Olawa na Facebook.com