PLAY aby posłuchać naszej stacji w jakości 128 kbps
Dziś jest 21 kwietnia 2019 roku
DZIŚ WIOSENNA AKCJA BĄDŹ BEZPIECZNY W JELCZU - LASKOWICACH. ZAPRASZAMY OD GODZ. 11:00 PRZED MEDIA EXPERT! ---
[+] Przetestuj pozdrowienia
Wtorek, 12 styczeń 2010

55 793,51 zł !!!

img Z tej kwoty większość zebrali oczywiście wolontariusze, choć było ich na naszych ulicach o połowę mniej, niż rok temu.
2675 zł dochodu przyniósł sklepik Wielkiej Orkiestry na Rynku, a 4825 zł -licytacje i konkursy na scenie głównej.
Najdrożej sprzedała się Ławka Dobrych Serc, za którą oławscy quadowcy zapłacili aż 1300 zł (przed rokiem podobną ławkę wylicytowaliśmy za 600 zł).

W imieniu sztabu WOŚP w Oławie oraz Jurka Owsiaka serdecznie dziękuję wszystkim mieszkańcom naszego miasta i powiatu za okazaną hojność w zbiórce XVIII Finału Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. Dziękuję wszystkim wolontariuszom z I LO z Oławy i SP nr 2 w Jelczu Laskowicach oraz kilku innym wolontariuszom, którzy mimo kiepskiej pogody cały dzień zbierali do 67 puszek pieniądze.

Dziękuję uczniom I LO im. Jakuba III Sobieskiego oraz młodym radnym z młodzieżowej Rady Miasta, sponsorom i pracownikom wielu miejskich instytucji, którzy bezinteresownie przyczynili się do organizacji tak wspaniałej imprezy na oławskim Rynku w dniu 10 stycznia. Zbiórka odbyła się beż żadnego incydentu co jest zasługą instytucji porządkowych z naszego miasta.

To dzięki Wam, zebraliśmy kwotę 55 793,51  zł i około 300 zł w obcej walucie na rzecz dzieci z chorobami nowotworowymi. Na kwotę tę składają się datki wrzucone do puszek, z licytacji na oławskim Rynku oraz sklepiku orkiestrowego, i 6472 zł ze zbiórki jaką dzieci i młodzież przeprowadzili w oławskich szkołach, przedszkolach oraz z turnieju bilardowego przeprowadzonego przez Oławski Klub Bilardowy.
Należy również podkreślić, że Pub „Gladiator” przeznaczył cały utarg w wysokości 4629 zł. Najwięcej pieniędzy zebrała studentka Małgorzata Kułakowska – 2422,07 zł i uczennica klasy pierwszej z I LO Agata Posyniak. Są to rekordy w ciągu trzech ostatnich lat.

To dzięki ciężkiej Waszej i naszej pracy mogliśmy poczęstować wspaniałym „rosołem z koguta” około 2 tysiące osób.

A kilka wspaniałych koncertów, które odbyły się na scenie w Rynku, wystawę pojazdów motorowych, wojskowe atrakcje i fantastyczne „Światełko do nieba” obejrzało według wyliczeń organizatorów prawie 5 tysięcy mieszkańców i gości z różnych stron naszego regionu.

Dziękuję również za wiele wyrazów sympatii i gratulacji za udana imprezę i zapraszam za rok na XIX Finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy.

Pamiętajcie gramy do końca świata i jeden dzień dłużej.

Witold Niemirowski

Szef Sztabu WOŚP w Oławie


Komentarze do tego artykułu:Brak komentarzy.

Nie jesteś zalogowany w Club Hit by dodawać komentarze.

Rejestracja | Przypomnij hasło
zobacz
zobacz
zobacz
zobacz
Newsy prosto od Internautów
[+] Dodaj NewsaHit dnia

Projekt i wykonanie: BQstudio.pl
Radio HIT Olawa na Facebook.com