PLAY aby posłuchać naszej stacji w jakości 128 kbps
Dziś jest 25 czerwca 2019 roku
II Zlot Food Trucków w Jelczu-Laskowicach już niedługo... Mieszkańcy będą mogli spróbować dań kuchni z całego świata. ---
[+] Przetestuj pozdrowienia
Środa, 18 stycznia 2017

ZŁODZIEJ ZERWAŁ JEJ OBRĄCZKE...

img

Zaatakował kobietę, która po powrocie do domu zastała w nim mężczyznę plądrującego mieszkanie. Spłoszony sprawca uciekając przewrócił kobietę , zabrał jej telefon komórkowy i siłą ściągnął jej z palca obrączkę. Poszkodowana, zachowując zimną krew, zapamiętała wiele istotnych szczegółów, które w znacznym stopniu przyczyniły się do ustalenia tożsamości włamywacza i miejsca jego zamieszkania. Policjanci w tym samym dniu namierzyli i zatrzymali podejrzanego. Wobec zatrzymanego 45-latka, sąd zastosował środek zapobiegawczy w postaci 3-miesięcznego aresztowania.

4 stycznia br. oławska policja otrzymała zgłoszenie o włamaniu do domu jednorodzinnego na terenie miasta. Wysłani na miejsce zdarzenia funkcjonariusze ustalili, że mężczyzna dostał się do środka wybijając wcześniej szybę w oknie tarasowym.  Włamywacz splądrował prawie wszystkie pomieszczenia. Jego łupem padła złota biżuteria.  Podejrzany wychodząc z domu natknął się na właścicielkę. Mężczyzna w panice przewrócił kobietę na ziemię, zabrał jej telefon komórkowy i siłą ściągnął  jej obrączkę z palca , następnie uciekł . Poszkodowana zachowując „zimną krew” zapamiętała wiele istotnych szczegółów, które pomogły policjantom jeszcze w tym samym dniu namierzyć i zatrzymać sprawcę rozboju i włamania. Podejrzany został zatrzymany w miejscu zamieszkania we Wrocławiu, już kilka godzin po popełnieniu przestępstwa, a następnie przewieziony do Komendy Powiatowej Policji w Oławie celem dokonania dalszych czynności procesowych.  Policjanci udowodnili podejrzanemu, że  na przestrzeni listopada i grudnia ubiegłego roku  dokonał kilku włamań do domków jednorodzinnych na terenie powiatu oławskiego, skąd ukradł  biżuterię i pieniądze.

Zatrzymany mężczyzna to wielokrotny recydywista. Za rozbój i włamania, podejrzanemu grozi kara pozbawienia wolności nie mniejsza niż 2 lata.


Źródło: KPP - Oława


 


Komentarze do tego artykułu:Brak komentarzy.

Nie jesteś zalogowany w Club Hit by dodawać komentarze.

Rejestracja | Przypomnij hasło
zobacz
zobacz
zobacz
zobacz
zobacz
Newsy prosto od Internautów
[+] Dodaj NewsaHit dnia

Projekt i wykonanie: BQstudio.pl
Radio HIT Olawa na Facebook.com