PLAY aby posłuchać naszej stacji w jakości 128 kbps
Dziś jest 19 września 2017 roku
Dwójka dzieci uprowadzona przez matkę, szuka ich policja... Rodzeństwo, Oliwier oraz Dominika zostali uprowadzeni przez matkę 23 czerwca 2017 roku. Ostatni raz dzieci były widziane na ulicy Chrobrego w Oławie. ---
[+] Przetestuj pozdrowienia
Środa, 18 stycznia 2017

ZŁODZIEJ ZERWAŁ JEJ OBRĄCZKE...

img

Zaatakował kobietę, która po powrocie do domu zastała w nim mężczyznę plądrującego mieszkanie. Spłoszony sprawca uciekając przewrócił kobietę , zabrał jej telefon komórkowy i siłą ściągnął jej z palca obrączkę. Poszkodowana, zachowując zimną krew, zapamiętała wiele istotnych szczegółów, które w znacznym stopniu przyczyniły się do ustalenia tożsamości włamywacza i miejsca jego zamieszkania. Policjanci w tym samym dniu namierzyli i zatrzymali podejrzanego. Wobec zatrzymanego 45-latka, sąd zastosował środek zapobiegawczy w postaci 3-miesięcznego aresztowania.

4 stycznia br. oławska policja otrzymała zgłoszenie o włamaniu do domu jednorodzinnego na terenie miasta. Wysłani na miejsce zdarzenia funkcjonariusze ustalili, że mężczyzna dostał się do środka wybijając wcześniej szybę w oknie tarasowym.  Włamywacz splądrował prawie wszystkie pomieszczenia. Jego łupem padła złota biżuteria.  Podejrzany wychodząc z domu natknął się na właścicielkę. Mężczyzna w panice przewrócił kobietę na ziemię, zabrał jej telefon komórkowy i siłą ściągnął  jej obrączkę z palca , następnie uciekł . Poszkodowana zachowując „zimną krew” zapamiętała wiele istotnych szczegółów, które pomogły policjantom jeszcze w tym samym dniu namierzyć i zatrzymać sprawcę rozboju i włamania. Podejrzany został zatrzymany w miejscu zamieszkania we Wrocławiu, już kilka godzin po popełnieniu przestępstwa, a następnie przewieziony do Komendy Powiatowej Policji w Oławie celem dokonania dalszych czynności procesowych.  Policjanci udowodnili podejrzanemu, że  na przestrzeni listopada i grudnia ubiegłego roku  dokonał kilku włamań do domków jednorodzinnych na terenie powiatu oławskiego, skąd ukradł  biżuterię i pieniądze.

Zatrzymany mężczyzna to wielokrotny recydywista. Za rozbój i włamania, podejrzanemu grozi kara pozbawienia wolności nie mniejsza niż 2 lata.


Źródło: KPP - Oława


 


Komentarze do tego artykułu:Brak komentarzy.

Nie jesteś zalogowany w Club Hit by dodawać komentarze.

Rejestracja | Przypomnij hasło
zobacz
zobacz
zobacz
Newsy prosto od Internautów
 • RUSZA KINO PLENEROWE

  11.09.2017 - 11:11

  Organizatorzy zapraszają na seans filmu Pulp Fiction. 16 września o godz. 19:30 na placu, przy ul, Młyńskiej

 • GOŚCIE Z ZAGRANICY WIZYTOWALI W OŁAWIE

  11.09.2017 - 11:01

  Przedstawiciele organizacji partnerskich z 7 krajów Europy, w tym Polski, spotkali się dziś w oławskim

 • OSTRZEŻENIE METEOROLOGICZNE

  11.09.2017 - 10:48

  Miejski Zespół Zarządzania Kryzysowego Urzędu Miejskiego w ramach działań z zakresu monitoringu zagrożeń,

[+] Dodaj NewsaHit dnia

Projekt i wykonanie: BQstudio.pl
Radio HIT Olawa na Facebook.com