PLAY aby posłuchać naszej stacji w jakości 128 kbps
Dziś jest 25 czerwca 2019 roku
II Zlot Food Trucków w Jelczu-Laskowicach już niedługo... Mieszkańcy będą mogli spróbować dań kuchni z całego świata. ---
[+] Przetestuj pozdrowienia
Sobota, 29 kwietnia 2017

IMPREZA MIT I HISTORIA

img

6 Maja 2017 roku w Pałacu w Oleśnicy Małej odbędzie się kolejna edycja imprezy plenerowej pt. „Mit i Historia”. W pięknej scenerii XII wiecznego pałacu w Oleśnicy Małej odbędzie się niezwykłe wydarzenie kulturalne.

Impreza rozpocznie się wystawą fotografii, Agnieszki Prusak. Wystawa nosi tytuł „Fly love”. Artystka za pośrednictwem swoich prac ukazuje ciała tancerzy w ruchu. Zdjęcia opowiadają o dyscyplinie i o tym, że piękno rodzi się z cierpienia i intensywnej pracy.

Po wystawie, odbędzie się koncert Kwartetu Jorgi z Poznania, pt. „ Uwolnione dźwięki”. Muzycy zaprezentują utwory folkowe, blusowe, celtyckie, inspirowane dźwiękami Wielkiej Brytania, Ameryki, Bałkanów, a także Polski. Wieczór uświetni spektakl pantomimy Teatru Formy i zaproszonych gości pt. „Angelus Silesius, czyli kuszenia Anioła Ślązaka”. Sztuka opowiada o twórczości, nauce i życiu poety okresu baroku, mistyka, myśliciela, doktora nauki - Johannesa Schefflera. Inscenizacja nacechowana będzie barwny obrazami, ciekawą choreografią i muzyką z dużą dozą tajemnicy i magii.

Impreza została objęta patronatem Wójta Gminy Oława Jana Kownackiego.

 

img/mit i historiaa.jpg

 


źródło: Gmina Oława


 


Komentarze do tego artykułu:Brak komentarzy.

Nie jesteś zalogowany w Club Hit by dodawać komentarze.

Rejestracja | Przypomnij hasło
zobacz
zobacz
zobacz
zobacz
zobacz
Newsy prosto od Internautów
[+] Dodaj NewsaHit dnia

Projekt i wykonanie: BQstudio.pl
Radio HIT Olawa na Facebook.com