PLAY aby posłuchać naszej stacji w jakości 128 kbps
Dziś jest 21 lipca 2019 roku
III Festiwal Food Trucków rusza 26 lipca o godzinie 15:00, tego dnia zapraszamy również na letnie kino plenerowe. Centrum Sztuki na dużym ekranie wyświetli komedię "Bodyguard Zawodowiec". ---
[+] Przetestuj pozdrowienia
Wtorek, 22 sierpnia 2017

ZNISZCZYŁ FIGURĘ MATKI BOSKIEJ

img

Oławscy policjanci po interwencji mieszkańców zatrzymali nietrzeźwego 47-letniego oławianina, który zniszczył figurę Najświętszej Maryi Panny z Lourdes, stojącą pod krzyżem przy kościele Św. Rocha w Oławie. Wandal za swój czyn odpowie przed sądem.

W minioną niedzielę rano, tj. 13 sierpnia br.  dwóch mieszkańców Oławy zauważyło mężczyznę , który zabrał spod krzyża przy kościele Św. Rocha w Oławie figurę Najświętszej Maryi Panny z Lourdes . Wandal zniszczył figurę rozbijając ją o kosz na śmieci. Zbulwersowani świadkowie powiadomili policję. Funkcjonariusze natychmiast podjęli interwencje. Po przyjeździe we wskazane miejsce zauważyli  sprawcę trzymającego w rękach figurę wykrzykującego wulgaryzmy . Mężczyzna został zatrzymany i osadzony w policyjnym areszcie. Okazało się, że był nietrzeźwy. Po wytrzeźwieniu,  47-letniemu oławianinowi przedstawiono zarzut obrazy uczuć religijnych, poprzez publiczne znieważenie  przedmiotu czci religijnej.  Sprawca przyznał się do popełnionego przestępstwa.

 

Podejrzanemu grozi kara pozbawienia wolności do 2 lat


Źródło: KPP - Oława


 


Komentarze do tego artykułu:Brak komentarzy.

Nie jesteś zalogowany w Club Hit by dodawać komentarze.

Rejestracja | Przypomnij hasło
zobacz
zobacz
zobacz
zobacz
zobacz
Newsy prosto od Internautów
[+] Dodaj NewsaHit dnia

Projekt i wykonanie: BQstudio.pl
Radio HIT Olawa na Facebook.com