PLAY aby posłuchać naszej stacji w jakości 128 kbps
Dziś jest 19 października 2017 roku
Dwójka dzieci uprowadzona przez matkę, szuka ich policja... Rodzeństwo, Oliwier oraz Dominika zostali uprowadzeni przez matkę 23 czerwca 2017 roku. Ostatni raz dzieci były widziane na ulicy Chrobrego w Oławie. ---
[+] Przetestuj pozdrowienia
Niedziela, 10 wrzeœnia 2017

ARESZT PODEJRZANEGO O ZABÓJSTWO

img

Sąd Rejonowy w Oławie aresztował na trzy miesiące 26-latka bez stałego miejsca zamieszkania, podejrzanego o zabójstwo 49-letniego mężczyzny mieszkającego na działkach w Jelczu-Laskowicach. Wcześniej podejrzany usłyszał zarzut zabójstwa. Prokurator wnioskował w śledztwie o jego tymczasowe aresztowanie. Sąd po zapoznaniu się z materiałem dowodowym zdecydował, że najbliższe trzy miesiące 26-latek spędzi w areszcie.

Przypomnijmy, 19 sierpnia dyżurny oławskiej policji otrzymał informację od kobiety spacerującej z psem w pobliżu ogrodów działkowych przy ul. Grabskiego w Jelczu-Laskowicach, o ujawnieniu zwłok mężczyzny. Na miejsce skierowano policjantów, którzy pod nadzorem prokuratora prowadzili czynności procesowe (przesłuchania świadków, zabezpieczanie materiału dowodowego). W przeprowadzonych czynnościach dużą pomoc okazali funkcjonariusze KWP we Wrocławiu, którzy z zaangażowaniem pomagali kolegom z Oławy i z Jelcza- Laskowic . Dzięki tej współpracy  niespełna dwa tygodnie od  zdarzenia , na terenie Wielkopolski policja  aresztowała podejrzanego o zabójstwo 26-letniego mężczyznę. Jak się okazało 26-latek  przez kilka lat przebywał w Anglii, jednak został stamtąd wydalony za rozbój i inne przestępstwa, otrzymał zakaz wjazdu do tego kraju. Mężczyzna  w Polsce nie ma stałego miejsca zameldowania.

Zebrany w sprawie materiał dowodowy dał podstawę do przedstawienia zatrzymanemu zarzutu zabójstwa. Za ten czyn podejrzanemu grozi nawet kara dożywotniego pozbawienia wolności.


Źródło KPP - OŁAWA


 


Komentarze do tego artykułu:Brak komentarzy.

Nie jesteś zalogowany w Club Hit by dodawać komentarze.

Rejestracja | Przypomnij hasło
zobacz
zobacz
zobacz
Newsy prosto od Internautów
 • RUSZA KINO PLENEROWE

  11.09.2017 - 11:11

  Organizatorzy zapraszają na seans filmu Pulp Fiction. 16 września o godz. 19:30 na placu, przy ul, Młyńskiej

 • GOŚCIE Z ZAGRANICY WIZYTOWALI W OŁAWIE

  11.09.2017 - 11:01

  Przedstawiciele organizacji partnerskich z 7 krajów Europy, w tym Polski, spotkali się dziś w oławskim

 • OSTRZEŻENIE METEOROLOGICZNE

  11.09.2017 - 10:48

  Miejski Zespół Zarządzania Kryzysowego Urzędu Miejskiego w ramach działań z zakresu monitoringu zagrożeń,

[+] Dodaj NewsaHit dnia

Projekt i wykonanie: BQstudio.pl
Radio HIT Olawa na Facebook.com