PLAY aby posłuchać naszej stacji w jakości 128 kbps
Dziś jest 19 marca 2018 roku
Policjanci z ogniwa patrolowo-interwencyjnego zatrzymali 34-letniego mieszkańca gminy Oława, podejrzanego o kierowanie pojazdem w stanie nietrzeźwości. Mężczyzna na do datek nie posiadał uprawnień do kierowania samochodem. ---
[+] Przetestuj pozdrowienia
Wtorek, 9 stycznia 2018

ZGŁOŚ AUTOBUS DO KONTROLI

img

Komenda Powiatowa Policji w Oławie informuje, że istnieje możliwość sprawdzenia stanu technicznego autobusu wynajętego, w związku z planowaną wycieczką...

Kontrola może zostać wykonana przez policjantów tut. jednostki, jednak z pewnym uwarunkowaniem. Pisemna prośba o skontrolowanie autobusu powinna być złożona, z co najmniej trzydniowym wyprzedzeniem na adres Komendy Powiatowej Policji w Oławie ul. Kopernika 1, za pośrednictwem faxu, nr 71 38 17 242, albo pod adres e-mail: kpp@olawa.wr.policja.gov.pl.

 Aby zapewnić Państwu dokonanie sprawdzenia autobusu przez policjantów ustalamy zasady kontroli, które należy spełnić:

  1. Pisemne zgłoszenie o planowanej wycieczce z podaniem informacji o dacie i godzinie przyjazdu autobusu z co najmniej siedmiodniowym wyprzedzeniem.

  2. Informujemy również, że w szczególnych przypadkach kontrola stanu technicznego pojazdu przez Policję może być zgłoszona krótko przed wyjazdem autokaru, ale nie będzie gwarancji wysłania policjantów z uwagi na wykonywanie przez nich innych czynności służbowych.

Po wykonanej kontroli policjanci nie wydają żadnych zaświadczeń stwierdzających sprawność techniczną lub też niesprawność pojazdu sprawdzonego w sposób organoleptyczny.
 

Zgodnie z obowiązującymi przepisami każdy autobus poddawany jest badaniom technicznym wykonanym w okręgowej stacji kontroli pojazdów, częściej niż samochody osobowe. Szczegółowa kontrola autobusu wykonywana jest co 6 miesięcy. Pracodawca zobowiązany jest do tego, aby kierowca posiadał wymaganą dokumentację w związku z wykonywaniem transportu drogowego osób i rzeczy.


Źródło: KPP - Oława


 


Komentarze do tego artykułu:Brak komentarzy.

Nie jesteś zalogowany w Club Hit by dodawać komentarze.

Rejestracja | Przypomnij hasło
zobacz
zobacz
zobacz
Newsy prosto od Internautów
[+] Dodaj NewsaHit dnia

Projekt i wykonanie: BQstudio.pl
Radio HIT Olawa na Facebook.com