PLAY aby posłuchać naszej stacji w jakości 128 kbps
Dziś jest 16 września 2019 roku
Trwają pracę nad utworzeniem związku powiatowo-gminnego, w którego skład wchodzić będzie Powiat Oławski oraz wszystkie gminy z naszego powiatu. Związek będzie wykonywał zadania obejmujące ogół spraw dotyczących publicznego transportu zbiorowego. ---
[+] Przetestuj pozdrowienia
Niedziela, 20 maja 2018

ZATRZYMANO SPRAWCĘ KRADZIEŻY

img

Policjanci z ogniwa patrolowo-interwencyjnego Komendy Powiatowej Policji w Oławie zatrzymali 23-letniego mieszkańca miasta. Mężczyzna jest podejrzewany o dokonanie kradzieży w dwóch oławskich marketach. Jego łupem padły artykuły spożywcze i szlifierka oscylacyjna. Tą ostatnią policjanci odzyskali. Ponadto okazało się, że mężczyzna jest osobą poszukiwaną przez Sąd Rejonowy w Oławie w celu odbycia zastępczej kary pozbawienia wolności za wcześniejszą kradzież.

15 maja br. dyżurny oławskiej Policji otrzymał zgłoszenie o kradzieży szlifierki oscylacyjnej. Mężczyźnie udało się zbiec ze sklepu ze skradzionym towarem. Funkcjonariusze po zebraniu informacji dotyczących okoliczności kradzieży i ustaleniu rysopisu sprawcy podjęli czynności,  w wyniku których zatrzymali na terenie miasta znanego im z wcześniejszych konfliktów z prawem, 23-letniego mieszkańca Oławy. Przy mężczyźnie ujawnili skradzioną szlifierkę oraz artykuły spożywcze w postaci kilku opakowań kaw i czekolad. Okazało się, że kawa i czekolady również pochodzą z kradzieży. Mężczyzna, ukradł je w innym sklepie także na terenie Oławy. 23-latek został zatrzymany i osadzony w policyjnym areszcie. Przyznał się do kradzieży. Po wykonanych z nim czynnościach,  został przewieziony do aresztu śledczego celem odbycia zaległej kary pozbawienia wolności. Za popełnione wykroczenia policja skierowała przeciwko niemu wniosek do sądu o ukaranie. Grozi mu kara aresztu, ograniczenia wolności albo grzywna.


Źródło: KPP - Oława


 


Komentarze do tego artykułu:Brak komentarzy.

Nie jesteś zalogowany w Club Hit by dodawać komentarze.

Rejestracja | Przypomnij hasło
zobacz
zobacz
zobacz
zobacz
zobacz
Newsy prosto od Internautów
[+] Dodaj NewsaHit dnia

Projekt i wykonanie: BQstudio.pl
Radio HIT Olawa na Facebook.com