PLAY aby posłuchać naszej stacji w jakości 128 kbps
Dziś jest 19 października 2019 roku
Punktualnie w południe otwarto nową filię Wojewódzkiego Ośrodka Ruchu Drogowego w Oławie. Na ten moment czekali nie tylko mieszkańcy Oławy, ale również całego powiatu i okolic. Od teraz nie będzie trzeba jeździć na egzamin do Wrocławia, czy Opola, a można ---
[+] Przetestuj pozdrowienia
Sobota, 12 stycznia 2019

NAPADŁ NA SKLEP

img

Policjanci wydziału kryminalnego z oławskiej komendy zatrzymali 37-letniego mieszkańca Oławy podejrzanego o dokonanie rozboju na ekspedientce sklepu spożywczego. Do zdarzenia doszło 2 stycznia w nocy. Sprawca, groźbą pozbawienia życia doprowadził kobietę do bezbronności,a następnie wyrwał jej kasetkę z pieniędzmi i uciekł. Zatrzymany usłyszał już zarzut. Przestępstwo popełnił w warunkach recydywy. Z uwagi na ten fakt grozi mu kara pozbawienia wolności do 18 lat.

2 stycznia br. około po godz. 22.00 właściciel jednego ze  sklepów spożywczych na osiedlu Sobieskiego w Oławie zadzwonił do dyżurnego policji z informacją , że jego pracownica została zaatakowana w sklepie przez nieznanego mężczyznę, który wyrwał jej kasetkę z utargiem i wybiegł z lokalu. Policjanci wysłani na miejsce zdarzenia potwierdzili zgłoszenie w rozmowie z ekspedientką, ponadto ustalili dokładny jego przebieg. Okazało się, ze mężczyzna zamierzał kupić alkohol. W momencie gdy kobieta kasowała pobraną od niego należność, podejrzany zagroził jej pozbawieniem życia, doprowadzając ją do stanu bezbronności. Wykorzystując tę okoliczność 37-latek wyrwał z kasy szufladę z utargiem, zabrał pieniądze i wybiegł ze sklepu. Policjanci na miejscu rozboju przeprowadzili wszystkie niezbędne czynności zmierzające do ustalenia sprawcy. Ich ciężka praca przyniosła natychmiastowe efekty. Policjanci wydziału kryminalnego na bazie zebranych informacji wytypowali sprawcę rozboju, którym okazał się 37-letni oławianin, wielokrotnie karany za rozboje i inne przestępstwa przeciwko życiu i zdrowiu. Funkcjonariusze zatrzymali mężczyznę w jednym z wrocławskich mieszkań, gdzie przebywał u znajomych. Zebrany w sprawie materiał dowodowy oraz okoliczności popełnienia przestępstwa pozwoliły policji i prokuraturze wnioskować do sądu o środek zapobiegawczy w postaci  miesięcy tymczasowego aresztu dla podejrzanego. Sąd przychylił się do wniosku i zastosował wobec 37-latka areszt.

Obecnie policja ustala, czy podejrzany nie jest sprawcą innych zdarzeń przeciwko życiu i zdrowiu.

Za rozbój w warunkach recydywy, podejrzanemu grozi kara pozbawienia wolności do lat 18.


Źródło: KPP - Oława


 


Komentarze do tego artykułu:Brak komentarzy.

Nie jesteś zalogowany w Club Hit by dodawać komentarze.

Rejestracja | Przypomnij hasło
zobacz
zobacz
zobacz
zobacz
zobacz
Newsy prosto od Internautów
[+] Dodaj NewsaHit dnia

Projekt i wykonanie: BQstudio.pl
Radio HIT Olawa na Facebook.com