PLAY aby posłuchać naszej stacji w jakości 128 kbps
Dziś jest 19 stycznia 2020 roku
Z okazji nadchodzących Świąt Bożego Narodzenia składamy Państwu serdeczne życzenia wszelkiej pomyślności, niepowtarzalnej atmosfery, ciepła oraz obfitości wszelkich dóbr. ---
[+] Przetestuj pozdrowienia
Sobota, 12 stycznia 2019

WZNOWIONO BUDOWĘ CHODNIKA W STANOWICACH

img

Po przerwie świątecznej wznowiono prace przy budowie chodnika w Stanowicach. W ramach inwestycji powstaje chodnik o długości 2,2 km i szerokości 2 m, który połączy miasto Oławę ze Stanowicami. Chodnik przebiega wzdłuż drogi krajowej nr 94, po jej lewej stronie z kierunku Wrocław – Oława.

Inwestycja realizowana jest od wjazdu do Strefy Rozwoju Gospodarczego w Stanowicach, od ul. Topolowej, aż do granicy z miastem Oławą, gdzie łączy się z istniejącym chodnikiem w ulicy Twarodowskiego. Budowę odcinka o długości 400 m, który położony jest w obszarze administracyjnym miasta Oława, sfinansował Urząd Miejski w Oławie.

Chodnik w przeważającej części jest oddalony od drogi krajowej i zlokalizowany w szpalerze drzew. Likwidowane są zatoczki autobusowe, w 4 nowych lokalizacjach powstają nowe. Chodnik, skrzyżowania, przejścia dla pieszych będą oświetlone. Obecnie wykonawca wykonuje mi.in. oświetlenie wzdłuż budowanego chodnika.


Źródło: Gmina Oława


 


Komentarze do tego artykułu:Brak komentarzy.

Nie jesteś zalogowany w Club Hit by dodawać komentarze.

Rejestracja | Przypomnij hasło
zobacz
zobacz
zobacz
zobacz
zobacz
Newsy prosto od Internautów
[+] Dodaj NewsaHit dnia

Projekt i wykonanie: BQstudio.pl
Radio HIT Olawa na Facebook.com