PLAY aby posłuchać naszej stacji w jakości 128 kbps
Dziś jest 22 listopada 2019 roku
ZAPRASZAMY NA AKCJĘ BĄDŹ BEZPIECZNY W JELCZU - LASKOWICACH 31 PAŹDZIERNIKA OBOK MEDIA EXPERT OD GODZ. 11:00 - PRZYJDŹ PO DARMOWY ODBLASK! ---
[+] Przetestuj pozdrowienia
Środa, 13 marca 2019

ZATRZYMANO SPRAWCÓW WŁAMAŃ...

img

Policjanci z Jelcza-Laskowic ustalili i zatrzymali dwóch mężczyzn podejrzanych o 7 włamań do piwnic i altan ogrodowych oraz o 2 kradzieże - roweru i motoroweru. Jeden ze sprawców, to 16-latek poszukiwany przez Młodzieżowy Ośrodek Wychowawczego w Jaworze, drugi, to 34-letni mieszkaniec Jelcza-Laskowic karany za przestępstwa narkotykowe i inne. Łupem sprawców padło mienie w postaci elektronarzędzi, żywności, sprzętu wędkarskiego oraz inne przedmioty należące do właścicieli piwnic i altan ogrodowych.

Policjanci odzyskali znaczną część skradzionego mienia - rower i motorower o łącznej wartości przekraczającej 5 tys. złotych. Za kradzież z włamaniem 34-latkowi grozi kara do 10 lat pozbawienia wolności, o dalszym losie nieletniego zadecyduje Sąd Rodzinny i Nieletnich w Oławie.

Policjanci pionu kryminalnego z Jelcza-Laskowic ustalili i zatrzymali dwóch podejrzanych, którzy w lutym br.  dokonali 7 włamań do altan ogrodowych i i piwnic w Jelczu-Laskowicach , ponadto 2 kradzieży – roweru i motoroweru. Funkcjonariusze na podstawie zebranego materiału dowodowego wytypowali, a następnie zatrzymali sprawców przestępstw. Jednym z nich okazał się 16-letni mieszkaniec gminy Jelcz-Laskowice, aktualnie przebywający w Młodzieżowym Ośrodku Wychowawczym w Jaworze, drugi  to 34-letni mieszkaniec Jelcza-Laskowic, w przeszłości karany za przestępstwa narkotykowe i inne. Podejrzani, na przestrzeni lutego włamali się w sumie 7 razy do piwnic i do altan ogrodowych. Ich łupem najczęściej padały elektronarzędzia, artykuły gospodarstwa domowego, żywność i inne rzeczy.  Mężczyźni ukradli także dwa niezabezpieczone jednoślady,  rower i motorower, których łączna wartość wynosiła blisko 5 tys. złotych. Policjanci odzyskali oba pojazdy. Aktualnie trwają czynności zmierzające do odzyskania pozostałego mienia oraz wyjaśnienia wszelkich okoliczności popełnionych przestępstw.

Podejrzani przyznali się do zarzucanych im czynów. O dalszym losie nieletniego zdecyduje  Sąd Rodzinny i Nieletnich w Oławie,  natomiast dorosłemu grozi kara nawet do 10 lat pozbawienia wolności.


Źródło: KPP - Oława


 


Komentarze do tego artykułu:Brak komentarzy.

Nie jesteś zalogowany w Club Hit by dodawać komentarze.

Rejestracja | Przypomnij hasło
zobacz
zobacz
zobacz
zobacz
zobacz
Newsy prosto od Internautów
[+] Dodaj NewsaHit dnia

Projekt i wykonanie: BQstudio.pl
Radio HIT Olawa na Facebook.com