PLAY aby posłuchać naszej stacji w jakości 128 kbps
Dziś jest 19 stycznia 2020 roku
Z okazji nadchodzących Świąt Bożego Narodzenia składamy Państwu serdeczne życzenia wszelkiej pomyślności, niepowtarzalnej atmosfery, ciepła oraz obfitości wszelkich dóbr. ---
[+] Przetestuj pozdrowienia
Środa, 11 wrzeœnia 2019

UGODZIŁ NOŻEM DWIE OSOBY...

img

Policjanci z Jelcza-Laskowic zatrzymali 22-letniego mężczyznę podejrzanego o ugodzenie nożem dwóch mężczyzn oraz o zniszczenie trzech samochodów należących do mieszkańców gminy Jelcz-Laskowice. 

31 sierpnia br. dyżurny oławskiej policji otrzymał zgłoszenie o ugodzeniu nożem 30-letniego mężczyzny. Funkcjonariusz powiadomił pogotowie ratunkowe i wysłał na miejsce patrol. Policjanci w rozmowie z poszkodowanym ustalił, ze został on zaczepiony przez nieznanego mu mężczyznę, który bez powodu sprowokował  konfliktową sytuację i ugodził go nożem, następnie uciekł. Funkcjonariusze na podstawie zebranych informacji, m. in. rysopisu napastnika wytypowali sprawcę, który przez kilka dni ukrywał się. 5 września br. policjanci zatrzymali go w jednym z mieszkań na terenie Jelcza-Laskowic. 22-latek został doprowadzony do oławskiej komendy i osadzony w policyjnym areszcie. Funkcjonariusze w toku prowadzonych czynności procesowych z udziałem podejrzanego ustalili,   że podobnego ataku z użyciem noża dokonał jeszcze na początku  sierpnia br. gdzie pokrzywdzonym  był obywatel Ukrainy. Ponadto, w toku prowadzonych czynności procesowych policjanci udowodnili podejrzanemu dokonanie trzech przestępstw z zakresu zniszczenia mienia. Jak się okazało 22-latek zniszczył trzy samochody skacząc po ich karoseriach lub wybijając szyby w autach,  na łączną kwotę przekraczającą 4.5 tys. złotych. Podejrzanemu przedstawiono zarzuty, do których w większości się przyznał. Zebrany materiał dowodowy pozwolił policjantom zawnioskować do prokuratury o zastosowanie środka zapobiegawczego w postaci tymczasowego aresztowania sprawcy ugodzeń nożem. Prokuratura poparła wniosek policji i skierowała go do sądu, który na czas prowadzonego postępowania, zastosował wobec 22-latka 3-miesięczny areszt.

Teraz sąd zadecyduje o najbliższej przyszłości podejrzanego

 


Źródło: KPP - Oława


 


Komentarze do tego artykułu:Brak komentarzy.

Nie jesteś zalogowany w Club Hit by dodawać komentarze.

Rejestracja | Przypomnij hasło
zobacz
zobacz
zobacz
zobacz
zobacz
Newsy prosto od Internautów
[+] Dodaj NewsaHit dnia

Projekt i wykonanie: BQstudio.pl
Radio HIT Olawa na Facebook.com