PLAY aby posłuchać naszej stacji w jakości 128 kbps
Dziś jest 19 października 2019 roku
Punktualnie w południe otwarto nową filię Wojewódzkiego Ośrodka Ruchu Drogowego w Oławie. Na ten moment czekali nie tylko mieszkańcy Oławy, ale również całego powiatu i okolic. Od teraz nie będzie trzeba jeździć na egzamin do Wrocławia, czy Opola, a można ---
[+] Przetestuj pozdrowienia
Czwartek, 19 wrzeœnia 2019

DOZÓR POLICYJNY ZA KRADZIEŻ DOKUMENTÓW

img

Oławscy policjanci zatrzymali 29-letniego mężczyznę, podejrzanego o kradzież torebki z pieniędzmi i dowodem osobistym należącym do 89-letniej pokrzywdzonej oraz o kradzież innych dokumentów. Mężczyzna usłyszał zarzuty. 

14 września br. dyżurny oławskiej policji otrzymał zgłoszenie o kradzieży torebki damskiej z pieniędzmi w kwocie ponad 300 złotych, kluczami do mieszkania i dowodem osobistym pokrzywdzonej, 89-letniej mieszkanki Oławy. Policjanci wysłani na miejsce zdarzenia, na podstawie zebranych informacji na temat okoliczności zdarzenia, wyglądu sprawcy i zapisu monitoringu miejskiego, wytypowali sprawcę. Okazał się nim znany  policji 29-letni mieszkaniec Oławy, wcześniej karany za przestępstwa przeciwko życiu i zdrowiu, mieniu oraz za posiadanie środków odurzających. W wyniku podjętych ustaleń i obserwacji ulic miasta, funkcjonariusze „chwilę” po zgłoszeniu zatrzymali 29-latka i doprowadzili do komendy, gdzie został osadzony w policyjnym areszcie. Podejrzanemu przedstawiono dwa zarzuty z zakresu przestępstw przeciwko mieniu. Mężczyzna  przyznał się do ich popełnienia.

Policjanci odzyskali skradzione pieniądze i dokumenty.

Na obecnym etapie postępowania, prokuratura zastosowała wobec podejrzanego środek zapobiegawczy w postaci dozoru policyjnego.

O jego  najbliższej przyszłości zadecyduje sąd, grozi mu kara pozbawienia wolności do lat 2.


Źródło: KPP - Oława


 


Komentarze do tego artykułu:Brak komentarzy.

Nie jesteś zalogowany w Club Hit by dodawać komentarze.

Rejestracja | Przypomnij hasło
zobacz
zobacz
zobacz
zobacz
zobacz
Newsy prosto od Internautów
[+] Dodaj NewsaHit dnia

Projekt i wykonanie: BQstudio.pl
Radio HIT Olawa na Facebook.com