PLAY aby posłuchać naszej stacji w jakości 128 kbps
Dziś jest 05 kwietnia 2020 roku
[+] Przetestuj pozdrowienia
Wtorek, 29 października 2019

PRÓBOWAŁ WRĘCZYĆ ŁAPÓWKĘ POLICJANTOM

img

Policjanci ogniwa patrolowo-interwencyjnego z KP w Jelczu-Laskowicach zatrzymali do kontroli drogowej nietrzeźwego obywatela Ukrainy. 34-latek w zamian za odstąpienie policjantów od czynności służbowych próbował wręczyć im 200 złotych łapówki. Za jazdę w stanie nietrzeźwości i usiłowanie wręczenia funkcjonariuszom korzyści majątkowej mężczyzna odpowie przed sądem Grozi mu kara do 8 lat pozbawienia wolności

W minioną niedzielę, tj. 27 października policjanci KP w Jelczu-Laskowicach zatrzymali do kontroli drogowej pojazd marki Hyundai w związku z podejrzeniem , że kierowca auta może być nietrzeźwy. Niestety, przypuszczenie funkcjonariuszy potwierdziło się. Już w trakcie legitymowania mężczyzny, funkcjonariusze poczuli od niego silną woń alkoholu. Badanie jego stanu trzeźwości potwierdziło, że 34-letni obywatel Ukrainy jest nietrzeźwy, miał w organizmie ponad 2 promile alkoholu. Mężczyzna w zamian za odstąpienie policjantów od wykonywania czynności służbowych, próbował im wręczyć  korzyść majątkową w postaci dwustu złotych jednocześnie zwracając się do nich z  nietypowa prośbą ”teraz to panowie tutaj macie dwieście złotych, podzielcie się, a mnie puśćcie do domu to sobie odpocznę”. Mężczyzna miał okazję odpocząć tym razem nie w domu, ale w policyjnym areszcie, do którego został doprowadzony tuż po zatrzymaniu w związku z popełnionym przestępstwem. Po wytrzeźwieniu, 34-latkowi przedstawiono zarzut usiłowania wręczenia korzyści majątkowej policjantom. Podejrzany przyznał się do popełnienia przestępstwa, grozi za nie kara pozbawienia wolności od 6 miesięcy do 8 lat.

 

Policja informuje:

§ 1. Kto udziela albo obiecuje udzielić korzyści majątkowej lub osobistej osobie pełniącej funkcję publiczną w związku z pełnieniem tej funkcji, podlega karze pozbawienia wolności od 6 miesięcy do lat 8.

§ 2. W wypadku mniejszej wagi, sprawca podlega grzywnie, karze ograniczenia wolności albo pozbawienia wolności do lat 2.

§ 3. Jeżeli sprawca czynu określonego w § 1 działa, aby skłonić osobę pełniącą funkcję publiczną do naruszenia przepisów prawa lub udziela albo obiecuje udzielić takiej osobie korzyści majątkowej lub osobistej za naruszenie przepisów prawa, podlega karze pozbawienia wolności od roku do lat 10.

§ 4. Kto osobie pełniącej funkcję publiczną, w związku z pełnieniem tej funkcji, udziela albo obiecuje udzielić korzyści majątkowej znacznej wartości, podlega karze pozbawienia wolności od lat 2 do 12.

§ 5. Karom określonym w § 1-4 podlega odpowiednio także ten, kto udziela albo obiecuje udzielić korzyści majątkowej lub osobistej osobie pełniącej funkcję publiczną w państwie obcym lub w organizacji międzynarodowej, w związku z pełnieniem tej funkcji.

 


Oficer Prasowy KPP Oława


 


Komentarze do tego artykułu:Brak komentarzy.

Nie jesteś zalogowany w Club Hit by dodawać komentarze.

Rejestracja | Przypomnij hasło
zobacz
zobacz
zobacz
Newsy prosto od Internautów
[+] Dodaj NewsaNasze audycje

Hit dnia

Projekt i wykonanie: BQstudio.pl
Radio HIT Olawa na Facebook.com