PLAY aby posłuchać naszej stacji w jakości 128 kbps
Dziś jest 05 kwietnia 2020 roku
[+] Przetestuj pozdrowienia
Niedziela, 26 stycznia 2020

BEZPIECZNY SENIOR NIE TYLKO OD ŚWIĘTA

img

Są dwa piękne dni w roku o których nie tyle warto, co trzeba pamiętać. Mowa o dniach w których swoje święto obchodzą Babcie i Dziadkowie, którzy są równie ważni jak rodzice. To również najlepszy czas, żeby zadbać o bezpieczeństwo seniorów.

20 stycznia 2020 roku dzielnicowy asp. sztab. Piotr Wójcik wraz z podinsp. Marzeną Sypko Naczelnikiem Wydziału Prewencji Komendy Powiatowej Policji w Oławie spotkali się z seniorami w klubie „Parnas” i „Atena”. Podczas spotkań policjanci, oprócz złożenia seniorom życzeń, rozmawiali o bezpieczeństwie.  Poruszona została między innymi tematyka oszustw na tzw. „wnuczka” , bankowości internetowej, oszustwa na tzw. kod Blik, pożyczek tzw. „chwilówek” i odwróconej hipoteki oraz bezpieczeństwa w ruchu drogowym. Funkcjonariusze rozdali uczestnikom spotkania ulotki informacyjne przygotowane przez Wydział Prewencji KPP w Oławie dotyczące bezpieczeństwa osób starszych oraz kalendarzyki i kolorowanki dla wnucząt.

Mimo licznych ostrzeżeń i apeli nadal dochodzi do zdarzeń, gdzie oszuści działają  metodą na tzw. wnuczka, okradając starsze i często bezbronne osoby. Seniorzy nierzadko tracą w ten sposób oszczędności swojego życia. Policyjna akcja z okazji Dnia Babci i Dziadka to jedna z wielu inicjatyw w ramach programu „Bezpieczny senior”.

Funkcjonariusze Komendy Powiatowej Policji w Oławie wszystkim Babciom i Dziadkom z okazji ich święta składają najlepsze życzenia.


Źródło: KPP - oława


 


Komentarze do tego artykułu:Brak komentarzy.

Nie jesteś zalogowany w Club Hit by dodawać komentarze.

Rejestracja | Przypomnij hasło
zobacz
zobacz
zobacz
Newsy prosto od Internautów
[+] Dodaj NewsaNasze audycje

Hit dnia

Projekt i wykonanie: BQstudio.pl
Radio HIT Olawa na Facebook.com