PLAY aby posłuchać naszej stacji w jakości 128 kbps
Dziś jest 25 września 2020 roku
24 września pod Centrum Sportu i Rekreacji w Jelczu-Laskowicach odbędą się 12.urodziny Radia Hit. Impreza rozpocznie się o godzinie 15:00. Organizatorzy zapraszają mieszkańców na darmowy poczęstunek, muzykę z Radiem Hit, karaoke, animacje taneczne, bańki ---
[+] Przetestuj pozdrowienia
Niedziela, 26 stycznia 2020

BEZPIECZNY SENIOR NIE TYLKO OD ŚWIĘTA

img

Są dwa piękne dni w roku o których nie tyle warto, co trzeba pamiętać. Mowa o dniach w których swoje święto obchodzą Babcie i Dziadkowie, którzy są równie ważni jak rodzice. To również najlepszy czas, żeby zadbać o bezpieczeństwo seniorów.

20 stycznia 2020 roku dzielnicowy asp. sztab. Piotr Wójcik wraz z podinsp. Marzeną Sypko Naczelnikiem Wydziału Prewencji Komendy Powiatowej Policji w Oławie spotkali się z seniorami w klubie „Parnas” i „Atena”. Podczas spotkań policjanci, oprócz złożenia seniorom życzeń, rozmawiali o bezpieczeństwie.  Poruszona została między innymi tematyka oszustw na tzw. „wnuczka” , bankowości internetowej, oszustwa na tzw. kod Blik, pożyczek tzw. „chwilówek” i odwróconej hipoteki oraz bezpieczeństwa w ruchu drogowym. Funkcjonariusze rozdali uczestnikom spotkania ulotki informacyjne przygotowane przez Wydział Prewencji KPP w Oławie dotyczące bezpieczeństwa osób starszych oraz kalendarzyki i kolorowanki dla wnucząt.

Mimo licznych ostrzeżeń i apeli nadal dochodzi do zdarzeń, gdzie oszuści działają  metodą na tzw. wnuczka, okradając starsze i często bezbronne osoby. Seniorzy nierzadko tracą w ten sposób oszczędności swojego życia. Policyjna akcja z okazji Dnia Babci i Dziadka to jedna z wielu inicjatyw w ramach programu „Bezpieczny senior”.

Funkcjonariusze Komendy Powiatowej Policji w Oławie wszystkim Babciom i Dziadkom z okazji ich święta składają najlepsze życzenia.


Źródło: KPP - oława


 


Komentarze do tego artykułu:Brak komentarzy.

Nie jesteś zalogowany w Club Hit by dodawać komentarze.

Rejestracja | Przypomnij hasło
zobacz
zobacz
zobacz
Newsy prosto od Internautów
 • 100. ROCZNICA URODZIN ŚW. JANA PAWŁA II

  19.05.2020 - 01:22

  Dziś przypada 100. rocznica urodzin św. Jana Pawła II. Przypominamy, że 23 czerwca 1996 roku papież Polak

 • ZEBRALI 22 LITRY KRWI - DZIĘKUJĄ

  19.05.2020 - 01:18

  Dziękujemy za tak liczny odzew na naszą akcję. Zebraliśmy ponad 22 litry krwi! Życiodajny płyn oddało

 • RAJD KOGUTA

  19.05.2020 - 00:55

  Podobnie jak w latach ubiegłych również w tym roku wspieramy organizacyjnie Rajd Koguta. Już dziś zapraszamy

[+] Dodaj NewsaHit dnia

Projekt i wykonanie: BQstudio.pl
Radio HIT Olawa na Facebook.com