PLAY aby posłuchać naszej stacji w jakości 128 kbps
Dziś jest 25 września 2020 roku
24 września pod Centrum Sportu i Rekreacji w Jelczu-Laskowicach odbędą się 12.urodziny Radia Hit. Impreza rozpocznie się o godzinie 15:00. Organizatorzy zapraszają mieszkańców na darmowy poczęstunek, muzykę z Radiem Hit, karaoke, animacje taneczne, bańki ---
[+] Przetestuj pozdrowienia
Piątek, 6 marca 2020

TYMCZASOWY ARESZT DLA PODPALACZA

img

Sąd Rejonowy w Oławie przychylił się do wniosku policji i prokuratury i zastosował tymczasowy areszt na okres 3 miesięcy, wobec 23-letniego oławianina. Mężczyzna zatrzymany został przez policjantów z oławskiego wydziału kryminalnego. Podejrzany będzie odpowiadał za podpalenie niezamieszkanego budynku jednorodzinnego, usiłowanie podpalenia kościoła oraz za spowodowanie zagrożenia zdrowia i życia wielu osób i szkody w mieniu. Za popełnione przestępstwa podejrzanemu grozi kara pozbawienia wolności nawet do 10 lat.

Zatrzymanie mężczyzny, to efekt pracy policjantów wydziału kryminalnego. Funkcjonariusze od pierwszego zgłoszenia skrupulatnie zbierali materiał dowodowy, analizowali wszystkie informacje i zabezpieczone ślady aby jak najszybciej ustalić sprawcę. W efekcie przeprowadzonych czynności, policjanci wytypowali sprawcę podpaleń, którym okazał się 23-letni oławianin. Mężczyzna został zatrzymany, doprowadzony do komendy i osadzony w policyjnym areszcie. Zebrany materiał dowodowy pozwolił śledczym postawić 23-latkowi dwa zarzuty:  sprowadzenia zdarzenia  zagrażającego mieniu w wielkich rozmiarach, w postaci pożaru domu jednorodzinnego poprzez obrzucenie budynku zapalonymi butelkami wypełnionymi benzyną  i usiłowania sprowadzenia takiego zdarzenia , poprzez rzucenie w drewniane drzwi kościoła zapalonej butelki z benzyną. Do obydwu zdarzeń doszło w nocy 22 lutego br. Jak ustalono, mężczyzna wcześniej był karany za przestępstwa przeciwko zdrowiu, życiu i mieniu, a także za naruszenie ustawy o przeciwdziałaniu narkomanii.

Tym razem grozi mu kara pozbawienia wolności nawet do lat 10.


Źródło: KPP - Oława


 


Komentarze do tego artykułu:Brak komentarzy.

Nie jesteś zalogowany w Club Hit by dodawać komentarze.

Rejestracja | Przypomnij hasło
zobacz
zobacz
zobacz
Newsy prosto od Internautów
 • 100. ROCZNICA URODZIN ŚW. JANA PAWŁA II

  19.05.2020 - 01:22

  Dziś przypada 100. rocznica urodzin św. Jana Pawła II. Przypominamy, że 23 czerwca 1996 roku papież Polak

 • ZEBRALI 22 LITRY KRWI - DZIĘKUJĄ

  19.05.2020 - 01:18

  Dziękujemy za tak liczny odzew na naszą akcję. Zebraliśmy ponad 22 litry krwi! Życiodajny płyn oddało

 • RAJD KOGUTA

  19.05.2020 - 00:55

  Podobnie jak w latach ubiegłych również w tym roku wspieramy organizacyjnie Rajd Koguta. Już dziś zapraszamy

[+] Dodaj NewsaHit dnia

Projekt i wykonanie: BQstudio.pl
Radio HIT Olawa na Facebook.com