PLAY aby posłuchać naszej stacji w jakości 128 kbps
Dziś jest 25 września 2020 roku
24 września pod Centrum Sportu i Rekreacji w Jelczu-Laskowicach odbędą się 12.urodziny Radia Hit. Impreza rozpocznie się o godzinie 15:00. Organizatorzy zapraszają mieszkańców na darmowy poczęstunek, muzykę z Radiem Hit, karaoke, animacje taneczne, bańki ---
[+] Przetestuj pozdrowienia
Piątek, 6 marca 2020

UKRADŁ PORTFEL Z GOTÓWKĄ I PŁACIŁ CUDZĄ KARTĄ

img

Funkcjonariusze pionu kryminalnego z Komisariatu Policji w Jelczu-Laskowicach zatrzymali 20-letniego mieszkańca tego miasta,podejrzanego o kradzież portfela z pieniędzmi i dokumentami oraz użycie skradzionej karty płatniczej. Podejrzany użył jej do przeprowadzenia kilku transakcji bezgotówkowych na szkodę pokrzywdzonego. Grozi mu kara pozbawienia wolności nawet do 10 lat.

21 lutego br. mieszkaniec Jelcza-Laskowic powiadomił policje o kradzieży portfela z pieniędzmi i dokumentami w postaci dowodu osobistego i karty płatniczej. Z przedstawionych przy zgłoszeniu okoliczności wynikało, że do kradzieży doszło w momencie wysiadania zgłaszającego z autobusu, którym przyjechał z Wrocławia do miejsca zamieszkania. W sprawę kradzieży zaangażowali się policjanci pionu kryminalnego z Jelcza-Laskowic i rozpoczęli poszukiwania sprawcy. Ustalili, że złodziej posługując się skradzioną kartą bankomatową dokonał kilku transakcji płatniczych, zakupując głównie alkohol. Dzięki swojej dociekliwości, na podstawie zebranych materiałów dowodowych policjanci wytypowali sprawcę, którym okazał się równolatek pokrzywdzonego, zameldowany w Jelczu-Laskowicach, lecz na co dzień nie przebywający pod wskazanym w meldunku adresem. Dzięki profesjonalnym działaniom funkcjonariuszy, wczoraj tj. 3 marca br. złodziej został zatrzymany i osadzony w policyjnym areszcie. Przedstawiono mu zarzuty kradzieży i posługiwania się cudzą kartą płatniczą. Młodzieniec przyznał się do popełnionych przestępstw. Włamanie na konto za pomocą przywłaszczonej karty bankomatowej to przestępstwo zagrożone karą do 10 lat więzienia.


Źródło: KPP - Oława


 


Komentarze do tego artykułu:Brak komentarzy.

Nie jesteś zalogowany w Club Hit by dodawać komentarze.

Rejestracja | Przypomnij hasło
zobacz
zobacz
zobacz
Newsy prosto od Internautów
 • 100. ROCZNICA URODZIN ŚW. JANA PAWŁA II

  19.05.2020 - 01:22

  Dziś przypada 100. rocznica urodzin św. Jana Pawła II. Przypominamy, że 23 czerwca 1996 roku papież Polak

 • ZEBRALI 22 LITRY KRWI - DZIĘKUJĄ

  19.05.2020 - 01:18

  Dziękujemy za tak liczny odzew na naszą akcję. Zebraliśmy ponad 22 litry krwi! Życiodajny płyn oddało

 • RAJD KOGUTA

  19.05.2020 - 00:55

  Podobnie jak w latach ubiegłych również w tym roku wspieramy organizacyjnie Rajd Koguta. Już dziś zapraszamy

[+] Dodaj NewsaHit dnia

Projekt i wykonanie: BQstudio.pl
Radio HIT Olawa na Facebook.com