PLAY aby posłuchać naszej stacji w jakości 128 kbps
Dziś jest 05 kwietnia 2020 roku
[+] Przetestuj pozdrowienia
Piątek, 6 marca 2020

ODPOWIE ZA KRADZIEŻ I GROŹBY KARALNE...

img

5 lat pozbawienia wolności grozić kobiecie zatrzymanej przez policjantów, podejrzanej o kradzież pieniędzy i kierowanie gróźb karalnych pod adresem znajomego.

33-latka została zatrzymana 2 marca br. po tym , jak jeden z mieszkańców Jelcza-Laskowic zgłosił na policji kradzież pieniędzy i groźby karalne kierowane pod jego adresem. O losie kobiety zadecyduje sąd.

 

2 marca  br. kilka minut po godz. 12.00 mieszkaniec Jelcza-Laskowic zgłosił dyżurnemu oławskiej policji kradzież pieniędzy w kwocie przekraczającej 1 tys. złotych. Wysłani na miejsce policjanci  pionu kryminalnego w rozmowie z pokrzywdzonym ustalili, że kradzieży mogła dokonać sąsiadka mężczyzny, która weszła do jego mieszkania wykorzystując fakt pozostawienia otwartych drzwi domu. Pokrzywdzony w chwili kradzieży wypoczywał po podróży. Jak się okazało mężczyzna przebudził się w chwili gdy kobieta wychodziła z jego mieszkania, rozpoznał w niej sąsiadkę. Gdy zorientował się , że w mieszkaniu brakuje sporej kwoty pieniędzy postanowił sam „załatwić sprawę”. Wyszedł z mieszkania, na korytarzu zauważył sąsiadkę, która w niewybredny sposób zaczęła się mu odgrażać pozbawieniem życia.

Policjanci po zebraniu  wszelkich informacji dotyczących zgłoszenia kradzieży i gróźb pozbawienia życia podjęli czynności służbowe, w wyniku których zatrzymali 33-letnią kobietę. W chwili zatrzymania kobieta była nietrzeźwa, miała w organizmie prawie dwa promile alkoholu. Została ona doprowadzona do oławskiej komendy i osadzona w policyjnym areszcie. Zebrany przez funkcjonariuszy materiał dowodowy pozwolił na przedstawienie podejrzanej zarzutów kradzieży i gróźb karalnych. Sprawdzenia w policyjnych systemach potwierdziły, że kobieta była wcześniej karana za kierowanie samochodem w stanie nietrzeźwości.

O dalszym losie kobiety zadecyduje sąd, może jej grozić kara pozbawienia wolności do lat 5.


Źródło: KPP - Oława


 


Komentarze do tego artykułu:Brak komentarzy.

Nie jesteś zalogowany w Club Hit by dodawać komentarze.

Rejestracja | Przypomnij hasło
zobacz
zobacz
zobacz
Newsy prosto od Internautów
[+] Dodaj NewsaNasze audycje

Hit dnia

Projekt i wykonanie: BQstudio.pl
Radio HIT Olawa na Facebook.com