PLAY aby posłuchać naszej stacji w jakości 128 kbps
Dziś jest 25 września 2020 roku
24 września pod Centrum Sportu i Rekreacji w Jelczu-Laskowicach odbędą się 12.urodziny Radia Hit. Impreza rozpocznie się o godzinie 15:00. Organizatorzy zapraszają mieszkańców na darmowy poczęstunek, muzykę z Radiem Hit, karaoke, animacje taneczne, bańki ---
[+] Przetestuj pozdrowienia
Piątek, 20 marca 2020

ZATRZYMANO CZTERECH PIJANYCH KIEROWCÓW

img

Policjanci z oławskiej komendy podczas minionego weekendu zatrzymali cztery prawa jazdy nieodpowiedzialnym kierowcom, którzy wsiedli "za kółko” w stanie nietrzeźwości. Dwóm z nich grozi kara pozbawienia wolności do lat dwóch, ponieważ pierwszy raz popełnili tego typu przestępstwo. Dwóm pozostałym, oprócz widma 5-lat pozbawienia wolności grozi dożywotnia utrata prawa jazdy.

Podczas minionego weekendu, tj w dniach 13-15 marca policjanci ruchu drogowego i patrolu interwencyjnego pełniąc służbę na drogach powiatu, kontrolowali pojazdy poruszające się niezgodnie z przepisami. W ręce mundurowych wpadło czterech nietrzeźwych kierujących samochodami i jeden rowerzysta, który w chili kontroli miał w organizmie ponad 2.5 promila alkoholu. O tym, jakie zagrożenie dla uczestników ruchu drogowego stanowią nietrzeźwi kierujący nie trzeba przypominać. Niewiele niższy wynik  policjanci stwierdzili u 37-letniego mieszkańca Ząbkowic Śląskich, kierującego samochodem marki Dodge, zatrzymanego w Jelczu-Laskowicach na ul. Wrocławskiej – ponad 1.5 promila alkoholu w organizmie. Jak się okazało samochód, którym kierował 37-latek, jest poszukiwany przez szwedzką policję.  Również w Jelczu-Laskowicach, na ul. Oławskiej policjanci zatrzymali do kontroli drogowej 29-letniego mieszkańca powiatu oleśnickiego. Kierowca miał ponad  promil alkoholu w organizmie. Z takim samym wynikiem w Oławie na ul. 1 Maja został zatrzymany 28-letni obywatel Ukrainy, który kierował samochodem marki Audi.

Wszystkim „rajdowcom” zatrzymano prawa jazdy, a o ich dalszym losie zadecyduje sąd. 


Źródło: KPP - Oława


 


Komentarze do tego artykułu:Brak komentarzy.

Nie jesteś zalogowany w Club Hit by dodawać komentarze.

Rejestracja | Przypomnij hasło
zobacz
zobacz
zobacz
Newsy prosto od Internautów
 • 100. ROCZNICA URODZIN ŚW. JANA PAWŁA II

  19.05.2020 - 01:22

  Dziś przypada 100. rocznica urodzin św. Jana Pawła II. Przypominamy, że 23 czerwca 1996 roku papież Polak

 • ZEBRALI 22 LITRY KRWI - DZIĘKUJĄ

  19.05.2020 - 01:18

  Dziękujemy za tak liczny odzew na naszą akcję. Zebraliśmy ponad 22 litry krwi! Życiodajny płyn oddało

 • RAJD KOGUTA

  19.05.2020 - 00:55

  Podobnie jak w latach ubiegłych również w tym roku wspieramy organizacyjnie Rajd Koguta. Już dziś zapraszamy

[+] Dodaj NewsaHit dnia

Projekt i wykonanie: BQstudio.pl
Radio HIT Olawa na Facebook.com