PLAY aby posłuchać naszej stacji w jakości 128 kbps
Dziś jest 19 października 2019 roku
Punktualnie w południe otwarto nową filię Wojewódzkiego Ośrodka Ruchu Drogowego w Oławie. Na ten moment czekali nie tylko mieszkańcy Oławy, ale również całego powiatu i okolic. Od teraz nie będzie trzeba jeździć na egzamin do Wrocławia, czy Opola, a można ---
[+] Przetestuj pozdrowienia
Sobota, 30 styczeń 2010

EUROPEJSKIE SPOTKANIA MUZYKUJĄCYCH RODZIN

img Za nami dwa dni rodzinnego muzykowania. Sala widowiskowa Ośrodka Kultury wypełniła się w piątek bardzo szybko. Przed sobotnim występem cieżko było o miejsce już przed rozpoczęciem imprezy. Na scenie wystąpiły zespoły (familie) z terenu Polski, jak również z Niemiec, Bułgarii, Ukrainy.

Materiał filmowy dostępny będzie w zakładce hit - TV w najbliższy poniedziałek.  Muzykujące rodziny będzie można usłyszeć po poniedziałkowym wydaniu serwisu informacyjnego o godz. 12:10 na antenie radiahit - oława oraz na stronie internetowej w formacie mp3.

Na zdjęciu po lewej Rodzina  Umławskich z Szymanowa k/Rawicza (woj. wielkopolskie). Kapela gra na tradycyjnych instrumentach ludowych: dudach wielkopolskich i skrzypcach podwiązanych.

 

Złe warunki na drogach nie zdołały pokrzyżować występu rodzinnemu zespołowi z Bułgarii.

Dyrektor Marek Rostecki wraz z Kamilą Bakalarczyk - Kruk przywitali wszystkich zgromadzonych i zapowiedzieli pierwszą muzykującą familię Patalongów z Gostyni Śląskiej (woj. śląskie). THE FAMILY BAND "AKORD".

Rodzina Turków z Tryńczy (woj. podkarpackie). Od 2005r. tworzą zespół "Jagiellanie" pod patronatem Trynieckiego Centrum Kultury.

Rodzina Gruszczyńskich z Opalenicy (woj. wielkopolskie). Kapela istnieje od 1977r. Rodzinne muzykowanie zapoczątkowali rodzice - Marta i Stanisław.

Rodzina Scholzel z Bretnig (Niemcy/Saksonia).  Zespół  powstał 1996r. Ojciec Volker - kierownik chóru kościelnego w swojej parafii zaszczepił miłość do muzyki w własnych dzieciach.

Galeria "Oko" od lat nie była tak pełna...

Pomiędzy występami w galerii "Oko" miała miejsce wystawa prac Bożeny Potoczny pt. "Impresje koncertowe" 

Ciąg dalszy z niedzielnego spotkania po godz. 17:00.

Uroczysta Msza Święta z udziałem muzykujących rodzin o godz. 11:00 w Kościele parafialnym pod wezwaniem  Świętych Apostołów Piotra i Pawła w Oławie.

31 stycznia 2010r. Trzeci dzień Europejskich Spotkań Muzykujących Rodzin.

Dyrektor Ośrodka Kultury w Oławie Marek Rostecki po Mszy Świętej zapowiedział muzykujące rodziny... Jako pierwsza wystąpiła familia Patalongów z Gostyni Śląskiej (woj. śląskie). THE FAMILY BAND "AKORD".

Miejsc siedzących i stojących brakowało w całym kościele. 

Największym zainteresowaniem widzów cieszyły się dudy wielkopolskie. Dudy są popularnym intrumentem ludowym Podhala, Beskidu Żywieckiego, Śląskiego, Śląska Cieszyńskiego a przede wszystkim Wielkopolski.

Więcej będzie można zobaczyć  w zakładce hit-tv oraz usłyszeć w Radiu Hit - Oława 1 lutego (poniedziałek) o godz. 12:10 po serwisie informacyjnym.


Komentarze do tego artykułu:Brak komentarzy.

Nie jesteś zalogowany w Club Hit by dodawać komentarze.

Rejestracja | Przypomnij hasło
zobacz
zobacz
zobacz
zobacz
zobacz
Newsy prosto od Internautów
[+] Dodaj NewsaHit dnia

Projekt i wykonanie: BQstudio.pl
Radio HIT Olawa na Facebook.com