PLAY aby posłuchać naszej stacji w jakości 128 kbps
Dziś jest 13 lipca 2020 roku
[+] Przetestuj pozdrowienia
Sobota, 30 styczeń 2010

EUROPEJSKIE SPOTKANIA MUZYKUJĄCYCH RODZIN

img Za nami dwa dni rodzinnego muzykowania. Sala widowiskowa Ośrodka Kultury wypełniła się w piątek bardzo szybko. Przed sobotnim występem cieżko było o miejsce już przed rozpoczęciem imprezy. Na scenie wystąpiły zespoły (familie) z terenu Polski, jak również z Niemiec, Bułgarii, Ukrainy.

Materiał filmowy dostępny będzie w zakładce hit - TV w najbliższy poniedziałek.  Muzykujące rodziny będzie można usłyszeć po poniedziałkowym wydaniu serwisu informacyjnego o godz. 12:10 na antenie radiahit - oława oraz na stronie internetowej w formacie mp3.

Na zdjęciu po lewej Rodzina  Umławskich z Szymanowa k/Rawicza (woj. wielkopolskie). Kapela gra na tradycyjnych instrumentach ludowych: dudach wielkopolskich i skrzypcach podwiązanych.

 

Złe warunki na drogach nie zdołały pokrzyżować występu rodzinnemu zespołowi z Bułgarii.

Dyrektor Marek Rostecki wraz z Kamilą Bakalarczyk - Kruk przywitali wszystkich zgromadzonych i zapowiedzieli pierwszą muzykującą familię Patalongów z Gostyni Śląskiej (woj. śląskie). THE FAMILY BAND "AKORD".

Rodzina Turków z Tryńczy (woj. podkarpackie). Od 2005r. tworzą zespół "Jagiellanie" pod patronatem Trynieckiego Centrum Kultury.

Rodzina Gruszczyńskich z Opalenicy (woj. wielkopolskie). Kapela istnieje od 1977r. Rodzinne muzykowanie zapoczątkowali rodzice - Marta i Stanisław.

Rodzina Scholzel z Bretnig (Niemcy/Saksonia).  Zespół  powstał 1996r. Ojciec Volker - kierownik chóru kościelnego w swojej parafii zaszczepił miłość do muzyki w własnych dzieciach.

Galeria "Oko" od lat nie była tak pełna...

Pomiędzy występami w galerii "Oko" miała miejsce wystawa prac Bożeny Potoczny pt. "Impresje koncertowe" 

Ciąg dalszy z niedzielnego spotkania po godz. 17:00.

Uroczysta Msza Święta z udziałem muzykujących rodzin o godz. 11:00 w Kościele parafialnym pod wezwaniem  Świętych Apostołów Piotra i Pawła w Oławie.

31 stycznia 2010r. Trzeci dzień Europejskich Spotkań Muzykujących Rodzin.

Dyrektor Ośrodka Kultury w Oławie Marek Rostecki po Mszy Świętej zapowiedział muzykujące rodziny... Jako pierwsza wystąpiła familia Patalongów z Gostyni Śląskiej (woj. śląskie). THE FAMILY BAND "AKORD".

Miejsc siedzących i stojących brakowało w całym kościele. 

Największym zainteresowaniem widzów cieszyły się dudy wielkopolskie. Dudy są popularnym intrumentem ludowym Podhala, Beskidu Żywieckiego, Śląskiego, Śląska Cieszyńskiego a przede wszystkim Wielkopolski.

Więcej będzie można zobaczyć  w zakładce hit-tv oraz usłyszeć w Radiu Hit - Oława 1 lutego (poniedziałek) o godz. 12:10 po serwisie informacyjnym.


Komentarze do tego artykułu:Brak komentarzy.

Nie jesteś zalogowany w Club Hit by dodawać komentarze.

Rejestracja | Przypomnij hasło
zobacz
zobacz
zobacz
Newsy prosto od Internautów
 • 100. ROCZNICA URODZIN ŚW. JANA PAWŁA II

  19.05.2020 - 01:22

  Dziś przypada 100. rocznica urodzin św. Jana Pawła II. Przypominamy, że 23 czerwca 1996 roku papież Polak

 • ZEBRALI 22 LITRY KRWI - DZIĘKUJĄ

  19.05.2020 - 01:18

  Dziękujemy za tak liczny odzew na naszą akcję. Zebraliśmy ponad 22 litry krwi! Życiodajny płyn oddało

 • RAJD KOGUTA

  19.05.2020 - 00:55

  Podobnie jak w latach ubiegłych również w tym roku wspieramy organizacyjnie Rajd Koguta. Już dziś zapraszamy

[+] Dodaj NewsaHit dnia

Projekt i wykonanie: BQstudio.pl
Radio HIT Olawa na Facebook.com