PLAY aby posłuchać naszej stacji w jakości 128 kbps
Dziś jest 05 czerwca 2020 roku
[+] Przetestuj pozdrowienia
Niedziela, 3 maja 2020

ZATRZYMANO PODEJRZANEGO O SZEREG WŁAMAŃ DO ALTAN DZIAŁKOWYCH

img

Oławscy funkcjonariusze pionu kryminalnego zatrzymali 47-letniego mężczyznę, podejrzanego o szereg włamań i kradzieży mienia z ogrodów działkowych na terenie Oławy. Łupem sprawcy najczęściej padały przedmioty będące w użytkowaniu działkowiczów. Łączna wartość poniesionych przez właścicieli strat, to kwota rzędu 2 tysięcy złotych. Podejrzanemu, za popełnione przestępstwa grozi zaostrzona kara pozbawienia wolności, nawet do 15 lat z uwagi na fakt, że wszedł w konflikt z prawem w niedługim czasie po wyjściu z więzienia.

Policjanci pionu kryminalnego z Komendy Powiatowej Policji w Oławie od drugiej połowy marca br. prowadzili  ustalenia w sprawie włamań do ogrodów działkowych na terenie Oławy. Zebrany materiał dowodowy, pozwolił im na trafne typowanie i zatrzymanie sprawcy włamań i kradzieży, którym okazał się 47- letni mężczyzna, mieszkaniec powiatu brzeskiego,  karany wcześniej za przestępstwa przeciwko mieniu oraz zdrowiu i życiu. Sprawca chcąc dostać się do altanek, najczęściej wybijał szyby w oknach, wyłamywał zamki w drzwiach wejściowych do altanki lub podważał drzwi. Jego łupem padały różne przedmioty: akumulator, ogrodowa pompa elektryczna, czajnik elektryczny, nożyce do żywopłotu i szereg innych przedmiotów, które zaraz po kradzieży „okazyjnie sprzedawał”.  Łączna wartość strat wszystkich pokrzywdzonych, opiewa na kwotę bliską 2 tys. złotych. Podejrzany przyznał się do dwunastu włamań. Na czas prowadzonego postępowania prokuratura zastosowała wobec podejrzanego środek zapobiegawczy w postaci dozoru policyjnego.

Mężczyzna popełnił przestępstwa w warunkach tzw. recydywy, za to  grozi mu zaostrzona kara pozbawienia wolności, nawet do 15 lat więzienia.


Źródło: KPP - Oława


 


Komentarze do tego artykułu:Brak komentarzy.

Nie jesteś zalogowany w Club Hit by dodawać komentarze.

Rejestracja | Przypomnij hasło
zobacz
zobacz
zobacz
Newsy prosto od Internautów
 • 100. ROCZNICA URODZIN ŚW. JANA PAWŁA II

  19.05.2020 - 01:22

  Dziś przypada 100. rocznica urodzin św. Jana Pawła II. Przypominamy, że 23 czerwca 1996 roku papież Polak

 • ZEBRALI 22 LITRY KRWI - DZIĘKUJĄ

  19.05.2020 - 01:18

  Dziękujemy za tak liczny odzew na naszą akcję. Zebraliśmy ponad 22 litry krwi! Życiodajny płyn oddało

 • RAJD KOGUTA

  19.05.2020 - 00:55

  Podobnie jak w latach ubiegłych również w tym roku wspieramy organizacyjnie Rajd Koguta. Już dziś zapraszamy

[+] Dodaj NewsaHit dnia

Projekt i wykonanie: BQstudio.pl
Radio HIT Olawa na Facebook.com