PLAY aby posłuchać naszej stacji w jakości 128 kbps
Dziś jest 05 czerwca 2020 roku
[+] Przetestuj pozdrowienia
Czwartek, 14 maja 2020

POLICJANCI ZATRZYMALI OJCA I SYNA - OBAJ KIEROWALI BEZ UPRAWNIEŃ

img

Policjanci z Jelcza-Laskowic w ciągu ostatnich kilku dni trzykrotnie zatrzymali do kontroli drogowej 53-letniego mieszkańca gminy Jelcz-Laskowice, kierującego samochodem mimo aktywnego zakazu kierowania pojazdami mechanicznymi. Jego 28-letni syn najprawdopodobniej naśladował ojca, ponieważ pomimo cofniętych w styczniu br. uprawnień do kierowania, 30 kwietnia br. wpadł w ręce dokonujących kontroli drogowej policjantów. Zarówno ojciec, jak i syn odpowiedzą przed sądem za popełnione przestępstwo, grozi im kara pozbawienia wolności do lat 2.

12 maja br . policjanci z KP w Jelczu-Laskowicach wykonywali czynności procesowe z udziałem 53-letniego mieszkańca gminy Jelcz-Laskowice, któremu przedstawiono zarzut o czyn z art. 180 a  kk, tj. niestosowanie się do decyzji starosty o cofnięciu uprawnień do kierowania pojazdami mechanicznymi. Jeszcze tego samego dnia, kilka godzin po zakończeniu czynności z zatrzymanym, funkcjonariusze w jednej z miejscowości gminy zatrzymali go ponownie do kontroli drogowej. Mężczyzna nie robiąc sobie nic z postawionego zarzutu, ponownie wsiadł za kierownicę. Później, przy uzupełnianiu zarzutu,  naiwnie tłumaczył policjantom, że nie miał czym dostać się do miasta, ani jak wrócić do domu.  Dzisiaj 53-latek po raz trzeci wsiadł za kierownicę. Taka postawa podejrzanego na pewno nie będzie okolicznością łagodzącą przy podejmowaniu przez sąd  decyzji o wymiarze kary.

Jak ustalili policjanci, podobna sytuacja „przytrafiła się 28-letniemu synowi 53-latka . 30 kwietnia br. mężczyzna został zatrzymany do kontroli drogowej. Okazało się, że od stycznia br. 28-latek ma cofnięte uprawnienia do kierowania pojazdami mechanicznymi z uwagi na przekroczenie limitu posiadanych punktów karnych. W tym przypadku, warunkiem odzyskania uprawnień byłoby przystąpienie do ponownego egzaminu na prawo jazdy i zdanie go z wynikiem pozytywnym. Mężczyzna stwierdził, że na razie jest to „poza jego możliwościami”.

Póki co za nieprzestrzeganie prawa grozi mu taka sama kara jak ojcu, tj. do 2 lat pozbawienia wolności.


Źródło: KPP - Oława


 


Komentarze do tego artykułu:Brak komentarzy.

Nie jesteś zalogowany w Club Hit by dodawać komentarze.

Rejestracja | Przypomnij hasło
zobacz
zobacz
zobacz
Newsy prosto od Internautów
 • 100. ROCZNICA URODZIN ŚW. JANA PAWŁA II

  19.05.2020 - 01:22

  Dziś przypada 100. rocznica urodzin św. Jana Pawła II. Przypominamy, że 23 czerwca 1996 roku papież Polak

 • ZEBRALI 22 LITRY KRWI - DZIĘKUJĄ

  19.05.2020 - 01:18

  Dziękujemy za tak liczny odzew na naszą akcję. Zebraliśmy ponad 22 litry krwi! Życiodajny płyn oddało

 • RAJD KOGUTA

  19.05.2020 - 00:55

  Podobnie jak w latach ubiegłych również w tym roku wspieramy organizacyjnie Rajd Koguta. Już dziś zapraszamy

[+] Dodaj NewsaHit dnia

Projekt i wykonanie: BQstudio.pl
Radio HIT Olawa na Facebook.com