PLAY aby posłuchać naszej stacji w jakości 128 kbps
Dziś jest 25 września 2020 roku
24 września pod Centrum Sportu i Rekreacji w Jelczu-Laskowicach odbędą się 12.urodziny Radia Hit. Impreza rozpocznie się o godzinie 15:00. Organizatorzy zapraszają mieszkańców na darmowy poczęstunek, muzykę z Radiem Hit, karaoke, animacje taneczne, bańki ---
[+] Przetestuj pozdrowienia
Czwartek, 4 czerwca 2020

DWA ARESZTY I DOZÓR DLA TRÓJKI PODEJRZANYCH ZA ROZBÓJ...

img

Trzy osoby - dwie kobiety i mężczyzna – zostały zatrzymane przez policjantów wydziału kryminalnego z oławskiej komendy. Zatrzymani są podejrzani o dokonanie rozboju na 64-letnim mieszkańcu Oławy, któremu ukradli telefon oraz portfel z dokumentami i pieniędzmi. Policja odzyskała skradzione mienie. Wobec mężczyzny i jednej z kobiet podejrzanych o rozbój, sąd zastosował środek zapobiegawczy w postaci dwumiesięcznego aresztu, druga podejrzana została objęta policyjnym dozorem. Za przestępstwo rozboju grozi kara pozbawienia wolności do 12 lat. Z uwagi na fakt, że kobiety popełniły przestępstwo w warunkach tzw. recydywy grozi im surowsza kara, nawet 18 lat pozbawienia wolności.

W miniony piątek, tj. 1 czerwca br. do  Komendy Powiatowej Policji w Oławie zgłosił się 64-letni mieszkaniec Oławy, który został napadnięty przez trzy osoby znane mu tylko z widzenia. Z zebranych przez policję informacji wynikało, że do zdarzenia doszło na ławce w pobliżu przychodni na ul. B. Chrobrego w Oławie. Funkcjonariusze ustalili, że 64-latek przysiadł się do dwóch kobiet i mężczyzny z zamiarem nawiązania rozmowy. Kobiety piły alkohol. W pewnym momencie rozmowa przybrała nieoczekiwany obrót, jedna z kobiet zaatakowała 64-latka uderzając go pięścią w twarz. Następny cios  pochodził od mężczyzny. Po tym uderzeniu 64-latek padł  zamroczony na ziemię. Wtedy poczuł, jak „znajomi z ławki” przeszukują jego kieszenie w spodniach. Okazało się, że ukradli mu telefon i portfel, w którym miał pieniądze i dokumenty.

Policjanci pionu kryminalnego błyskawicznie podjęli dalsze czynności . Mając na uwadze zebrane informacje oraz rozeznanie w środowisku przestępczym, prawie natychmiast wytypowali sprawców rozboju. Okazało się , że typowania były trafne. Jeszcze tego samego dnia funkcjonariusze zatrzymali dwie kobiety w wieku 27 i 30 lat mieszkające na terenie Oławy, które w niedalekiej przeszłości odbyły karę pozbawienia wolności za przestępstwa przeciwko życiu i zdrowiu. Ta okoliczność może przesądzić o zaostrzeniu wymiaru kary. Trzecim zatrzymanym za rozbój okazał się 54-letni mieszkaniec Oławy.

Zebrany materiał dowodowy pozwolił policji na przedstawienie podejrzanym zarzutu rozboju oraz wystąpienie do prokuratury z wnioskiem o zastosowanie wobec sprawców środków zapobiegawczych. Prokurator przychylił się do wniosku policji i poparł go przed sądem, który zastosował wobec dwójki podejrzanych dwumiesięczny areszt, natomiast jedna z kobiet została objęta policyjnym dozorem.

Kodeks karny przewiduje za tego typu przestępstwo karę nawet  pozbawienia wolności nawet do lat 12.  W przypadku podejrzanych kobiet może być ona wyższa, ponieważ popełniły je w warunkach tzw. ,,recydywy’’. Ostateczną decyzję o wymiarze kary podejmie jednak sąd.


Źródło: KPP - Oława


 


Komentarze do tego artykułu:Brak komentarzy.

Nie jesteś zalogowany w Club Hit by dodawać komentarze.

Rejestracja | Przypomnij hasło
zobacz
zobacz
zobacz
Newsy prosto od Internautów
 • 100. ROCZNICA URODZIN ŚW. JANA PAWŁA II

  19.05.2020 - 01:22

  Dziś przypada 100. rocznica urodzin św. Jana Pawła II. Przypominamy, że 23 czerwca 1996 roku papież Polak

 • ZEBRALI 22 LITRY KRWI - DZIĘKUJĄ

  19.05.2020 - 01:18

  Dziękujemy za tak liczny odzew na naszą akcję. Zebraliśmy ponad 22 litry krwi! Życiodajny płyn oddało

 • RAJD KOGUTA

  19.05.2020 - 00:55

  Podobnie jak w latach ubiegłych również w tym roku wspieramy organizacyjnie Rajd Koguta. Już dziś zapraszamy

[+] Dodaj NewsaHit dnia

Projekt i wykonanie: BQstudio.pl
Radio HIT Olawa na Facebook.com