PLAY aby posłuchać naszej stacji w jakości 128 kbps
Dziś jest 25 września 2020 roku
24 września pod Centrum Sportu i Rekreacji w Jelczu-Laskowicach odbędą się 12.urodziny Radia Hit. Impreza rozpocznie się o godzinie 15:00. Organizatorzy zapraszają mieszkańców na darmowy poczęstunek, muzykę z Radiem Hit, karaoke, animacje taneczne, bańki ---
[+] Przetestuj pozdrowienia
Czwartek, 6 sierpnia 2020

POLICJANCI ZLIKWIDOWALI PLANTACJĘ KONOPI

img

Wspólne działania policjantów kryminalnych z Jelcza-Laskowic i z Oławy pozwoliły na likwidację plantacji konopi indyjskich. Funkcjonariusze łącznie zabezpieczyli 466 roślin, specjalistyczny sprzęt do uprawy konopi oraz prawie 4000 gramów suszu marihuany. Za prowadzenie takiej uprawy grozi kara nawet do 8 lat więzienia.

Policjanci pionu kryminalnego z Komisariatu Jelcz-Laskowice w związku z wykonywanymi czynnościami operacyjnych  z zakresu zwalczania przestępczości narkotykowej, uzyskali informację dotyczącą nielegalnej plantacji konopi indyjskich, w jednym z domów na terenie gminy Jelcz-Laskowice. W związku z powyższym podjęli czynności służbowe, w wyniku których potwierdzili uzyskane informacje. We wskazanym  miejscu ujawnili i zabezpieczyli plantację  konopi indyjskich. W realizację czynności związanych z zabezpieczaniem krzewów konopi , suszu roślinnego  marihuany  i specjalistycznego sprzętu służącego do uprawy plantacji, włączyli się policjanci wydziału kryminalnego z Komendy Powiatowej Policji w Oławie. Funkcjonariusze łącznie zabezpieczyli 466 krzewów w fazie kwitnienia, 3972 gramy suszu marihuany i sprzęt specjalistyczny służący do uprawy konopi.

Dzięki profesjonalnym działaniom policji  do obrotu handlowego nie trafiło  ponad 28 tys. porcji handlowych marihuany, bo taką ilość narkotyku można było uzyskać ze zlikwidowanej plantacji .

Aktualnie oławska policja prowadzi czynności w kierunku ustalenia właściciela plantacji i zatrzymania go do czynności procesowych.


Źródło: KPP - Oława


 


Komentarze do tego artykułu:Brak komentarzy.

Nie jesteś zalogowany w Club Hit by dodawać komentarze.

Rejestracja | Przypomnij hasło
zobacz
zobacz
zobacz
Newsy prosto od Internautów
 • 100. ROCZNICA URODZIN ŚW. JANA PAWŁA II

  19.05.2020 - 01:22

  Dziś przypada 100. rocznica urodzin św. Jana Pawła II. Przypominamy, że 23 czerwca 1996 roku papież Polak

 • ZEBRALI 22 LITRY KRWI - DZIĘKUJĄ

  19.05.2020 - 01:18

  Dziękujemy za tak liczny odzew na naszą akcję. Zebraliśmy ponad 22 litry krwi! Życiodajny płyn oddało

 • RAJD KOGUTA

  19.05.2020 - 00:55

  Podobnie jak w latach ubiegłych również w tym roku wspieramy organizacyjnie Rajd Koguta. Już dziś zapraszamy

[+] Dodaj NewsaHit dnia

Projekt i wykonanie: BQstudio.pl
Radio HIT Olawa na Facebook.com