PLAY aby posłuchać naszej stacji w jakości 128 kbps
Dziś jest 25 września 2020 roku
24 września pod Centrum Sportu i Rekreacji w Jelczu-Laskowicach odbędą się 12.urodziny Radia Hit. Impreza rozpocznie się o godzinie 15:00. Organizatorzy zapraszają mieszkańców na darmowy poczęstunek, muzykę z Radiem Hit, karaoke, animacje taneczne, bańki ---
[+] Przetestuj pozdrowienia
Piątek, 4 wrzeœnia 2020

HANDLOWALI NARKOTYKAMI...

img

Wspólne działania policjantów pionu prewencji z komisariatu w Jelczu-Laskowicach i funkcjonariuszy kryminalnych z Oławy i Jelcza-Laskowic doprowadziły do zatrzymania dwóch braci w wieku 51 i 64 lata, podejrzanych o posiadanie znacznej ilości marihuany i handel tymi narkotykami. Na wniosek policji i prokuratury sąd zastosował wobec podejrzanych środek zapobiegawczy w postaci trzech miesięcy tymczasowego aresztu. Braciom grozi kara pozbawienia wolności do 10 lat.

Policjanci pionu prewencji z KP w Jelczu-Laskowicach zatrzymali na ul. Inżynierskiej do kontroli drogowej samochód. W trakcie kontroli zarówno kierowca, jak i nieletni pasażer zaczęli bardzo nerwowo zachowywać się. Okazało się, że obaj mieli ku temu powód. Po wylegitymowaniu obu, w toku dalszych czynności  funkcjonariusze ujawnili przy 15- latku woreczek strunowy z marihuaną oraz podobne "zawiniątko" w schowku samochodu kierowcy.

Wobec zaistniałych okoliczności 32-latek został zatrzymany i osadzony w policyjnym areszcie. O zatrzymaniu 15-latka powiadomiono jego ojca, który uczestniczył w czynnościach procesowych z udziałem nieletniego syna. Dalsze czynności operacyjne i dochodzeniowo-śledcze doprowadziły funkcjonariuszy na posesję w Jelczu-Laskowicach , zamieszkałą przez kilku braci. Policjanci sprawdzili zarówno pomieszczenia mieszkalne, jak i teren przyległy do domu mężczyzn. Na kompostowniku i w kilku innych miejscach na podwórku, ujawnili i zabezpieczyli 25 krzewów konopi w różnych fazach wzrostu. W trakcie przeszukania pomieszczeń mieszkalnych funkcjonariusze znaleźli  w wersalce kilkanaście woreczków foliowych z marihuaną , o łącznej wadze 587 gramów oraz banknoty w kwocie 6 tys. złotych. Marihuana i pieniądze zostały zabezpieczone na poczet prowadzonego postępowania.

Wszyscy bracia zostali zatrzymani i osadzeni w policyjnym areszcie. Zebrany w sprawie materiał dowodowy pozwolił śledczym na przedstawienie zarzutów posiadania znacznej ilości narkotyków i handlu nimi dwóm braciom, w wieku 50 i 64 lata. Na wniosek policji i prokuratury sąd zastosował wobec podejrzanych środek zapobiegawczy w postaci trzech miesięcy tymczasowego aresztu.

Mężczyznom grozi kara pozbawienia wolności do lat 10.


Źródło: KPP - Oława


 


Komentarze do tego artykułu:Brak komentarzy.

Nie jesteś zalogowany w Club Hit by dodawać komentarze.

Rejestracja | Przypomnij hasło
zobacz
zobacz
zobacz
Newsy prosto od Internautów
 • 100. ROCZNICA URODZIN ŚW. JANA PAWŁA II

  19.05.2020 - 01:22

  Dziś przypada 100. rocznica urodzin św. Jana Pawła II. Przypominamy, że 23 czerwca 1996 roku papież Polak

 • ZEBRALI 22 LITRY KRWI - DZIĘKUJĄ

  19.05.2020 - 01:18

  Dziękujemy za tak liczny odzew na naszą akcję. Zebraliśmy ponad 22 litry krwi! Życiodajny płyn oddało

 • RAJD KOGUTA

  19.05.2020 - 00:55

  Podobnie jak w latach ubiegłych również w tym roku wspieramy organizacyjnie Rajd Koguta. Już dziś zapraszamy

[+] Dodaj NewsaHit dnia

Projekt i wykonanie: BQstudio.pl
Radio HIT Olawa na Facebook.com