PLAY aby posłuchać naszej stacji w jakości 128 kbps
Dziś jest 14 maja 2021 roku
[+] Przetestuj pozdrowienia
Sobota, 6 luty 2021

ZATRZYMANY ZA KRADZIEŻ PRĄDU

img

Policjanci z Jelcza-Laskowic zatrzymali 61-mężczyznę podejrzanego o pobór energii elektrycznej z nielegalnego źródła. Mężczyzna z darmowego prądu korzystał od ponad roku. Dostawca energii oszacował straty na kwotę 1000 złotych. Sprawcy grozi do 5 lat więzienia.

Wczoraj, tj. 3 lutego br. oławski dyżurny policji otrzymał zgłoszenie o kradzieży prądu. Policjanci z Jelcza-Laskowic wysłani pod wskazany adres ustalili, że faktycznie 61-letni mieszkaniec Jelcza-Laskowic, od ponad roku, korzystał z nielegalnego przyłącza do instalacji elektrycznej z pominięciem urządzeń pomiarowych, które „zorganizował sobie” w ogólnodostępnej pralni bloku, w którym mieszka. Tym sposobem 61-latek „zaoszczędził” ponad 1000 złotych. Podejrzany przyznał się do zarzutu kradzieży energii elektrycznej. Za popełnione przestępstwo  grozi mu kara pozbawienia wolności do lat 5.

Policja przypomina!

Kradzież prądu, zgodnie z przepisami Kodeksu Karnego jest przestępstwem zagrożonym karą pozbawienia wolności od 3 miesięcy do lat 5. Ponadto sprawca kradzieży musi uregulować naliczoną przez dostawcę opłatę za nielegalny pobór, której wysokość wynosi od kilku do kilkunastu tysięcy złotych.

Nielegalne przyłącza to również zagrożenie dla bezpieczeństwa osób mieszkających w danym budynku.


Źródło: KPP - Oława
Komentarze do tego artykułu:Brak komentarzy.

Nie jesteś zalogowany w Club Hit by dodawać komentarze.

Rejestracja | Przypomnij hasło
zobacz
zobacz
zobacz
zobacz
Newsy prosto od Internautów
[+] Dodaj Newsa
zobacz
Hit dnia

Projekt i wykonanie: BQstudio.pl
Radio HIT Olawa na Facebook.com