PLAY aby posłuchać naszej stacji w jakości 128 kbps
Dziś jest 14 maja 2021 roku
[+] Przetestuj pozdrowienia
Środa, 17 luty 2021

URATOWALI BEZDOMNEGO MĘŻCZYZNĘ

img

Był wyczerpany i wychłodzony, jego ubrania były całkowicie przemoczone i brudne – w takim stanie był bezdomny, którego w przydrożnym rowie na odcinku leśnym pomiędzy WójcicAMI a Minkowicami Oł. zauważyli policjanci z Komisariatu Policji w Jelczu Laskowicach.

W dniu 9 lutego br. po godz. 21:00 funkcjonariusze z Ogniwa Patrolowo  Interwencyjnego Komisariatu Policji w Jelczu Laskowicach, poruszając się pomiędzy miejscowościami Wójcice a Minkowice Oławskie, na odcinku leśnym, w przydrożnym rowie zauważyli  wystająca kurtkę. Natychmiast sprawdzili powyższą sytuację, ujawniając leżącego w rowie mężczyznę, który był ubrany nieadekwatnie do panujących warunków  atmosferycznych.

Jak się okazało 35 letni mężczyzna pochodził z rejonów Kłodzka, był osobą bezdomną. Jego ubrania były brudne i przemoczone. Mężczyzna był trzeźwy, sprawiał wrażenie zagubionego i wystraszonego, drżał z zimna. Nie zdawał sobie sprawy z tego gdzie się znajduje. Posiadał przy sobie jedynie reklamówkę z pustymi puszkami po konserwach. Policjanci zabrali bezdomnego do radiowozu, okryli go kocem termiczny i poczęstowali posiadanym posiłkiem oraz herbatą.

Podczas rozmowy policjanci ustalili, że mężczyzna chciał przespać się w lesie, ponieważ był zmęczony długim marszem. Od kilku dni nic nie jadł i nie pił, jednak wstydził się prosić o pomoc. Kilka ostatnich nocy spędził w piwnicach bloków. Mężczyzna został przewieziony do Noclegowi znajdującej się we Wrocławiu, gdzie zapewniono mu nocleg.

Dzięki dociekliwości st.sierż. Krystiana Monastyrskiego i sierż. Marka Kurzawy  bezdomny mężczyzna na czas otrzymał pomoc i wsparcie.

Aby dotrzeć do wszystkich osób potrzebujących pomocy, niezbędna jest reakcja nie tylko służb, ale każdego człowieka. Wystarczy zadzwonić na nr 112 i poinformować dyżurnego, by pomoc ruszyła. Nasza zdecydowana i szybka reakcja może uratować ludzkie życie.

 


Źródło: KPP - Oława


 


Komentarze do tego artykułu:Brak komentarzy.

Nie jesteś zalogowany w Club Hit by dodawać komentarze.

Rejestracja | Przypomnij hasło
zobacz
zobacz
zobacz
zobacz
Newsy prosto od Internautów
[+] Dodaj Newsa
zobacz
Hit dnia

Projekt i wykonanie: BQstudio.pl
Radio HIT Olawa na Facebook.com