PLAY aby posłuchać naszej stacji w jakości 128 kbps
Dziś jest 28 listopada 2021 roku
[+] Przetestuj pozdrowienia
Wtorek, 20 lipca 2021

TRWA BUDOWA PROFESJONALNYCH WARSZTATÓW EDUKACYJNYCH

img

Na budowie profesjonalnych warsztatów edukacyjnych, wznoszonych przez samorząd Powiatu Oławskiego w nowej lokalizacji przy ul. ks. Kutrowskiego 31, tuż za budynkiem Centrum Kształcenia Zawodowego i Ustawicznego w Oławie, dobiegają końca prace ziemne, wykonywane są fundamenty, obiekt zaczyna wyłaniać się z ziemi.

Samorząd powiatowy działa intensywnie i skutecznie na rzecz rozwoju nowoczesnego szkolnictwa zawodowego. Rynek pracy nieustannie profesjonalizuje się, dlatego powiat wychodzi naprzeciw jego zapotrzebowaniu m.in. w segmencie edukacji zawodowej. Ze wsparciem ze środków z budżetu państwa powiat buduje warsztaty edukacyjne, których koszt wynosi 8.323.166,84 zł.

Samorząd Powiatu pozyskał też na ten cel w dwóch naborach z Rządowego Funduszu Inwestycji Lokalnych (RFIL) łączne dofinansowanie w wysokości: 5.559.360 zł. RFIL jest to program bezzwrotnego wsparcia dla samorządów, których przychody zostały uszczuplone przez COVID-19. W pierwszym naborze powiat otrzymał 2.059.360 zł (w ramach Funduszu Inwestycji Samorządowych, który jest częścią rządowej Tarczy Antykryzysowej), a w drugim (konkursowym) rozdaniu RFIL – 3,5 mln zł.

- W przypadku 2.059.360 zł z Tarczy Antykryzysowej, nasz samorząd mógł wykorzystać te pieniądze na dowolny cel i wybrane działania podejmowane na rzecz społeczności lokalnej – podkreśla starosta Zdzisław Brezdeń. - Zarząd Powiatu uznał, że nadrzędnym i najbardziej perspektywicznym celem będzie inwestycja w rozwój bazy edukacyjnej. Postawiliśmy więc na budowę nowoczesnych warsztatów szkolnych, dlatego właśnie tam skierowaliśmy strumień rządowych środków z Tarczy Antykryzysowej. Pozostałą kwotę, czyli przynajmniej 2.763.806 zł samorząd zabezpieczy z własnych pieniędzy, ale zamierza też pozyskać dodatkowe środki z zewnętrznych źródeł.

Wiedzę zawodową w obiekcie, który wyposażymy w profesjonalne instrumenty dydaktyczne, zdobywać będzie nie tylko młodzież z naszego powiatu, ale również uczniowie z pozostałej części Dolnego Śląska.

- Zamierzeniem samorządu jest też intensywniejsze włączenie pracodawców w proces edukacji uczniów, aby w ten sposób z obopólną korzyścią wesprzeć system kształcenia zawodowego – mówi starosta oławski Zdzisław Brezdeń. - Absolwenci posiadając większy potencjał konkurencyjny, będą lepiej przygotowani do podjęcia pracy w wyuczonej profesji. Tym ambitnym planom służyć ma ściślejsza współpraca z firmami stanowiącymi otoczenie gospodarcze szkoły. Dlatego już dziś wraz z samorządem zapraszam do współpracy dolnośląskich przedsiębiorców i przedstawicieli zakładów przemysłowych, zlokalizowanych m.in. w podstrefach ekonomicznych Wałbrzyskiej Specjalnej Strefy Ekonomicznej.

Budowa warsztatów edukacyjnych, to kolejna flagowa inwestycja Powiatu Oławskiego i jedno z największych przedsięwzięć samorządu w ostatnich latach, po powstaniu Powiatowego Centrum Edukacyjno-Rewalidacyjnego z Zespołem Szkół Specjalnych w Oławie, którego wartość budowy wraz z wyposażeniem wyniosła kilka lat temu ponad 20 mln zł.


Źródło: Starostwo Powiatowe w Oławie


 


Komentarze do tego artykułu:Brak komentarzy.

Nie jesteś zalogowany w Club Hit by dodawać komentarze.

Rejestracja | Przypomnij hasło
zobacz
zobacz
zobacz
Newsy prosto od Internautów
 • BUDUJĄ KOLEJNE ŚCIEŻKI ROWEROWE

  16.11.2021 - 19:08

  Trwają prace przy budowie ścieżki rowerowej od ul. Rybackiej do mostu na rzece Oława przy ul. Lipowej.

 • CZYTAMY STANISŁAWA LEMA

  06.10.2021 - 23:00

  Rok 2021 w Polsce ogłoszony został rokiem Stanisława Lema. Bibliotekarze z Biblioteki "Koronka"

 • NADBUDOWA ZABYTKOWEJ STUDNI

  06.10.2021 - 22:54

  Na ukończeniu jest nadbudowa zabytkowej studni na oławskim Rynku. Dziś na szczycie nadbudowy został zamontowany

[+] Dodaj NewsaHit dnia

Projekt i wykonanie: BQstudio.pl
Radio HIT Olawa na Facebook.com