PLAY aby posłuchać naszej stacji w jakości 128 kbps
Dziś jest 28 listopada 2021 roku
[+] Przetestuj pozdrowienia
Środa, 27 października 2021

Z MACZETAMI NA MECZ. WPADLI PODCZAS KONTROLI DROGOWEJ.

img

Funkcjonariusze Oddziałów Prewencji Policji KWP we Wrocławiu na MOP Oleśnica Mała (powiat oławski) zatrzymali do kontroli samochód marki Toyota. Podróżowało nim 4 mieszkańców Krakowa, jadących do Lubina na mecz piłki nożnej, pomiędzy drużynami Zagłębie – Lubin, Cracovia – Kraków. Policjanci ujawnili w pojeździe i zabezpieczyli 2 pojemniki z gazem pieprzowym, siekierę , 2 maczety i 6 metrowych ocynkowanych rurek. Jeden z pasażerów, 26-letni krakowianin, przyznał się, że zabezpieczone przedmioty są jego własnością. Właściciel niebezpiecznych przedmiotów za ich posiadanie odpowiedzą przed sądem. Grozi mu kara aresztu, ograniczenia wolności albo grzywna nie niższej niż 3 tys. zł.

Wczoraj, tj. 24 października br. w Miejscu Obsługi Podróżnych w Oleśnicy Małej (powiat oławski) funkcjonariusze Oddziału Prewencji Policji we Wrocławiu, około godziny 12.300 zatrzymali do kontroli drogowej toyotę na krakowskich numerach rejestracyjnych. Autem podróżowało 4 młodych mężczyzn, w wieku od 26 do 34 lat. Okazało się, że to kibice klubu Cracovia, jadący do Lubina na mecz pomiędzy zespołami Zagłębie – Lubin, Cracovia – Kraków. Podczas sprawdzania auta funkcjonariusze ujawnili w nim 2 pojemniki z gazem pieprzowym, siekierę, 2 maczety i 6 metrowych ocynkowanych rurek. W ramach podjętych przez policjantów czynności, 26-letni krakowianin przyznał się, że zabezpieczone przedmioty są jego własnością. Funkcjonariusz z zespołu wykroczeń oławskiej komendy przesłuchał 26-latka w charakterze osoby, co do której istnieje uzasadniona podstawa do sporządzenia przeciwko niej wniosku o ukaranie.

Mężczyzna odpowie przed sądem za posiadanie niebezpiecznych narzędzi. Grozi mu kara aresztu, ograniczenia wolności albo grzywny nie niższej niż 3.000 zł.
W ramach wszczętych czynności wyjaśniających , policja ustala wszelkie okoliczności popełnionego wykroczenia.


Źródło: KPP - Oława


 


Komentarze do tego artykułu:Brak komentarzy.

Nie jesteś zalogowany w Club Hit by dodawać komentarze.

Rejestracja | Przypomnij hasło
zobacz
zobacz
zobacz
Newsy prosto od Internautów
 • BUDUJĄ KOLEJNE ŚCIEŻKI ROWEROWE

  16.11.2021 - 19:08

  Trwają prace przy budowie ścieżki rowerowej od ul. Rybackiej do mostu na rzece Oława przy ul. Lipowej.

 • CZYTAMY STANISŁAWA LEMA

  06.10.2021 - 23:00

  Rok 2021 w Polsce ogłoszony został rokiem Stanisława Lema. Bibliotekarze z Biblioteki "Koronka"

 • NADBUDOWA ZABYTKOWEJ STUDNI

  06.10.2021 - 22:54

  Na ukończeniu jest nadbudowa zabytkowej studni na oławskim Rynku. Dziś na szczycie nadbudowy został zamontowany

[+] Dodaj NewsaHit dnia

Projekt i wykonanie: BQstudio.pl
Radio HIT Olawa na Facebook.com