PLAY aby posłuchać naszej stacji w jakości 128 kbps
Dziś jest 20 listopada 2017 roku
O północy z poniedziałku na wtorek rozpoczął działalność nowy dworzec autobusowy we Wrocławiu, wybudowany w podziemiach centrum handlowego Wroclavia. Wejście do dworca znajduje się naprzeciwko wejścia do Dworca Głównego PKP, przy ul. Suchej. Na teren dwor ---
[+] Przetestuj pozdrowienia
Piątek, 12 luty 2010

50 mln ZŁ ZA KANALIZACJE...

img Za unijne i krajowe środki – łącznie 50 milionów złotych - w mieście Oława powstanie około 50 kilometrów sieci kanalizacyjnej i wodociągowej. Chodzi o pieniądze z Unii Europejskiej i z Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska we Wrocławiu. W najbliższy poniedziałek, 15 lutego 2010 roku o godzinie 11:00, we Wrocławiu zostanie przekazane potwierdzenie Ministra Środowiska dla Zakładu Wodociągów i Kanalizacji w tej sprawie. Uroczystość odbędzie się w Wojewódzkim Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej we Wrocławiu przy ul. Jastrzębia 24. W spotkaniu wezmą udział m.in.: Marek Mielczarek - Prezes Zarządu WFOŚiGW we Wrocławiu oraz Krzysztof Pękala - Prezes Zarządu ZWiK w Oławie.

Projekt - „Modernizacja oczyszczalni ścieków oraz budowa sieci wodociągowej i kanalizacyjnej w mieście Oława”. Realizator - Zakład Wodociągów i Kanalizacji w Oławie. Wartość całego projektu wynosi blisko 82 miliony złotych (brutto). Wysokość unijnej dotacji w ramach Programu Operacyjnego Infrastruktura i Środowisko: ponad 36 milionów złotych. Wsparcie z Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej we Wrocławiu w formie nisko oprocentowanej pożyczki około 25 milionów złotych. Łączna długość zbudowanej i zmodernizowanej sieci kanalizacyjnej i wodociągowej wyniesie blisko 50 kilometrów. W planach jest jeszcze rozbudowa stacji uzdatniania wody oraz modernizacja oczyszczalni ścieków w Oławie. Z nowych inwestycji skorzysta ponad 2,2 tys. mieszkańców. Termin zakończenia realizacji robót budowlanych: 2012 r.


Komentarze do tego artykułu:Brak komentarzy.

Nie jesteś zalogowany w Club Hit by dodawać komentarze.

Rejestracja | Przypomnij hasło
zobacz
zobacz
zobacz
Newsy prosto od Internautów
 • 12.11.2017 - 14:51

 • RUSZA KINO PLENEROWE

  11.09.2017 - 11:11

  Organizatorzy zapraszają na seans filmu Pulp Fiction. 16 września o godz. 19:30 na placu, przy ul, Młyńskiej

 • GOŚCIE Z ZAGRANICY WIZYTOWALI W OŁAWIE

  11.09.2017 - 11:01

  Przedstawiciele organizacji partnerskich z 7 krajów Europy, w tym Polski, spotkali się dziś w oławskim

[+] Dodaj NewsaHit dnia

Projekt i wykonanie: BQstudio.pl
Radio HIT Olawa na Facebook.com