PLAY aby posłuchać naszej stacji w jakości 128 kbps
Dziś jest 18 sierpnia 2019 roku
ZAPRASZAMY NA LETNIE GRILLOWANIE - 11. URODZINY RADIA HIT - OŁAWA, BASEN MIEJSKI 17 SIERPNIA 2019R. OD GODZINY 14:00 - 17:00 ---
[+] Przetestuj pozdrowienia
Poniedziałek, 8 marzec 2010

SZPITAL JAK MARZENIE...

img Do oławskiego szpitala udali się 26 lutego z roboczą wizytą starosta oławski Marek Szponar oraz członkowie Zarządu Powiatu - Stanisław Pławski oraz Jacek Strząbała. Przedstawiciele samorządu powiatowego spotkali się z dyrektorem szpitala Andrzejem Dronsejką, który przedstawił stan zaawansowania prac związanych z modernizacją budynku po dawnej przychodni ZOZ przy ul. Baczyńskiego w Oławie. Efekt dotychczasowych robót budowlanych prezentuje się imponująco. Całkowita wartość projektu wynosi 11 461 069,84 zł, z czego wkład Unii Europejskiej to 6 676 501,43 zł. Trwająca modernizacja umożliwi dostosowanie placówki do nowoczesnych standardów medycznych.

Podczas spotkania dyrektor Andrzej Dronsejko podsumował dotychczasowe działania oraz przedstawił harmonogram zaplanowanych prac budowlanych, które zostaną zrealizowane
w kolejnych etapach. Następnie oprowadził wizytujących szpital samorządowców po modernizowanym obiekcie, w związku z czym członkowie Zarządu Powiatu mogli osobiście zobaczyć postępujące zmiany. Prace modernizacyjne budynku przychodni zostały podzielone na 3 etapy. W ich efekcie budynek uzyska nową funkcjonalność.


Etap I, który został zakończony w kwietniu 2009 r. obejmował:
- wykonanie przyłączy i doprowadzenie instalacji do 3 kondygnacji budynku,
- wykonanie posadzek na kondygnacji -1 i 0,
- wymianę stolarki okiennej, wykonanie ścianek działowych oraz instalacji: wodno - kanalizacyjnej, elektrycznej, centralnego ogrzewania i wentylacyjnej na kondygnacji parterowej.  

Etap II obejmował prace wykończeniowe na kondygnacji parterowej:
- wykonanie posadzki ceramicznej i posadzki z tarkettu,
- tapetowanie i malowanie ścian,
- wykonanie okładziny ściennej z płytek ceramicznych,
- montaż ceramiki sanitarnej,
- montaż ścianek działowych ze szkła i aluminium,
- montaż stolarki drzwiowej oraz wykonanie schodów i fasady wejściowej przychodni. Etap II został zakończony 30 grudnia 2009 r.

Realizowany obecnie etap III obejmuje wykonanie szybu windowego, montaż windy, remont i rozbudowę łącznika pomiędzy szpitalem a budynkiem przychodni, wymianę stolarki okiennej w piwnicach oraz wykonanie ścianek działowych na kondygnacji piwnicznej. W piwnicach wykonane zostaną również instalacje: wod-kan., elektryczna, c.o. i wentylacyjna. Remontu doczekają się klatki schodowe, wymieniona zostanie stolarka okienna na kondygnacji 1 piętra, powstaną tam ścianki działowe oraz instalacje wod-kan., elektryczna, c.o. i wentylacyjna. Zbudowane zostaną rampy dla osób niepełnosprawnych, powstaną boczne wejścia do budynku, który zostanie również docieplony i uzyska nową elewację.  Etap III rozpoczął się w grudniu 2009 r. i potrwa do sierpnia 2010 r.


Plany związane z poprawą świadczeń medycznych dla mieszkańców powiatu oławskiego sięgają jeszcze dalej. Przy oławskim szpitalu powstanie Szpitalny Oddział Ratunkowy oraz lądowisko. Na ten projekt placówka otrzyma blisko 7 mln zł dofinansowania ze środków unijnych w ramach programu „Infrastruktura i środowisko".


ZOZ w Oławie realizuje projekt współfinansowany przez UE ze środków Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego dla Województwa Dolnośląskiego na lata 2007 - 2013 pn: "Poprawa jakości świadczonych usług w Zespole Opieki Zdrowotnej w Oławie poprzez modernizację i przebudowę budynku B oraz zakup sprzętu medycznego i niezbędnego wyposażenia." Realizacja projektu pozwoli uzupełnić bazę sprzętową o nowoczesną aparaturę, wymienić przestarzały, wyeksploatowany i awaryjny sprzęt poprzez zakup i montaż nowoczesnych urządzeń, co w rezultacie zdecydowanie polepszy mieszkańcom powiatu oławskiego dostęp do nowoczesnych technologii w zakresie opieki medycznej. Pomieszczenia oławskiego szpitala zostaną dostosowane do wymagań przepisów prawa przez przeniesienie obecnie funkcjonujących w głównym budynku szpitala Przychodni Specjalistycznej i Rehabilitacji do zmodernizowanego budynku B. Umożliwi to pełny dostęp do świadczeń zdrowotnych osobom niepełnosprawnym. Również poprawione zostaną warunki cieplne budynku B co w rezultacie przyniesie wymierne oszczędności w zużyciu energii.

Źródło: Starostwo Powiatowe w Oławie


Komentarze do tego artykułu:Brak komentarzy.

Nie jesteś zalogowany w Club Hit by dodawać komentarze.

Rejestracja | Przypomnij hasło
zobacz
zobacz
zobacz
zobacz
zobacz
Newsy prosto od Internautów
[+] Dodaj NewsaHit dnia

Projekt i wykonanie: BQstudio.pl
Radio HIT Olawa na Facebook.com