PLAY aby posłuchać naszej stacji w jakości 128 kbps
Dziś jest 17 czerwca 2019 roku
Wesoły autobus jedzie na Rajd Koguta. Są jeszcze miejsca --- Po osiedlu chodził żółw... --- W Oławie będzie można zdać prawo jazdy! ---
[+] Przetestuj pozdrowienia
Piątek, 19 marzec 2010

CIĄG ZDARZEŃ Z BOKU...

img Od piątku, 26 marca na oławskim Rynku będzie można obejrzeć plenerową wystawę fotografii przedstawiających Tadeusza Szymkowa. Znajdą się na niej zdjęcia prezentujące przede wszystkim aktora w pracy. Oławianie zobaczą fotografie z przedstawień we wrocławskim Teatrze Polskim, a także zdjęcia z przygotowań do dwóch sztuk zrealizowanych w naszym powiecie - „Pływania synchronicznego” oraz „Antygony w Nowym Jorku” i inne...

W sobotę, 27 marca o godz. 18.00 w Klubie Skrzydlatych wystąpi zespół Pensao Listopad. To formacja tworzona przez Joao T. de Sousę (gitara), Kamila Radka (perkusja) oraz Kasie Wronę (wiolonczela). Ich muzyka jest inspirowana portugalskim i polskim folkiem, muzyką klasyczną, jazzem. W zeszłym roku, nakładem legendarnego wydawnictwa Antena Krzyku ukazała się pierwsza płyta Pensao Listopad pt. „Concerto dentrum”. Grupa jest autorem muzyki do spektaklu „Antugona w Nowym Jorku” wyprodukowanego przez Miejsko-Gminne Centrum Kultury w Jelczu – Laskowicach.
O muzyce tego składu napisano m.in.: "Tworzą hybrydalną muzykę, na którą składa się wiele mniej lub bardziej nowoczesnych wpływów, dominuje jednak portugalski folk i muzyka improwizowana. Oni sami wspominają także o klasyce, rytmice spod znaku elektroniki Autechre i Aphex Twin oraz o polskim folklorze. Wszystko się zgadza, choć ten ostatni wpływ jest zgoła zagadkowy. Ale jeśli potraktować go jako melancholijne nastroje oraz pewną transowość, znajdziemy wspólny mianownik, nadający spójność i urok tej dość tradycyjnej w formie, ale pomysłowej i zróżnicowanej stylistycznie płycie..." (Joanna Wojdas, Polityka).

W niedzielę, 28 marca
zapraszamy na Alternatywne Śniadanie Filmowe. Rozpocznie się ono o godz. 11.00 w Klubie Skrzydlatych. Przy porannej kawie będzie można zobaczyć filmy, w których pojawił się Tadeusz Szymków, zrealizowane jednak poza filmowym mainstreamem. Zostaną zaprezentowane takie obrazy, jak: "Za horyzont", "Dom w różach" (reż. Kuba Czekaj), "Opowiadanie" (reż. Marcin Pieczonka), "Męczeństwo Mariana" (reż. Adrian Panek), "Evol" (reż. Dominik Wątin), "Teraz i zawsze" (reż. Artur Pilarczyk).
 
W sobotę 27 marca między godz. 12.00-16.00
w oławskim Liceum Ogólnokształcącym odbędą  się bardzo interesujące warsztaty pt. ' Technika odlewu masek teatralnych ', które poprowadzą Barbara Ropelska i Stanisław Wolski. Szczegóły dla zainteresowanych za tydzień.

źródło: Ośrodek Kultury w Oławie

 


Komentarze do tego artykułu:Brak komentarzy.

Nie jesteś zalogowany w Club Hit by dodawać komentarze.

Rejestracja | Przypomnij hasło
zobacz
zobacz
zobacz
zobacz
zobacz
Newsy prosto od Internautów
[+] Dodaj NewsaHit dnia

Projekt i wykonanie: BQstudio.pl
Radio HIT Olawa na Facebook.com