PLAY aby posłuchać naszej stacji w jakości 128 kbps
Dziś jest 24 czerwca 2019 roku
II Zlot Food Trucków w Jelczu-Laskowicach już niedługo... Mieszkańcy będą mogli spróbować dań kuchni z całego świata. ---
[+] Przetestuj pozdrowienia
Niedziela, 28 marzec 2010

BIBLIOTEKA PEDAGOGICZNA W NOWEJ SIEDZIBIE

img Po kilkumiesięcznej przerwie, już od początku kwietnia mieszkańcy powiatu oławskiego znowu będą mogli korzystać z bogatego księgozbioru Biblioteki Pedagogicznej.

Dobiega końca gruntowny remont pomieszczeń po byłym internacie mieszczącym się przy Zespole Szkół Ponadgimnazjalnych nr 1 im. Tadeusza Kościuszki w Oławie. Tam przeniesiono bibliotekę z jej dawnej siedziby w oławskim ratuszu, gdy rozpoczęła się modernizacja najbardziej znanego oławskiego zabytku.

Samorząd Powiatu Oławskiego na początku marca przejął zadanie prowadzenia biblioteki od Samorządu Województwa Dolnośląskiego. Po zakończeniu remontu, co przewidziano na 26 marca, biblioteka będzie kontynuowała swoją działalność w bardzo estetycznych i przyjaznych dla czytelników warunkach. Przeniesiony tam będzie cały księgozbiór, który na czas remontu zgromadzono w ZSP nr 1.

Przypomnijmy - w związku z brakiem odpowiedniego pomieszczenia dla biblioteki pedagogicznej, która musiała opuścić swoją dotychczasową siedzibę w remontowanym ratuszu, Samorząd Województwa Dolnośląskiego, który jest organem prowadzącym tej placówki, planował przeniesienie jej zbiorów do Wojewódzkiej Biblioteki Pedagogicznej we Wrocławiu.

Likwidacja oławskiej filii byłaby wielką stratą dla mieszkańców powiatu oławskiego, gdyż biblioteka jest jedyną placówką o profilu naukowym. Dotąd z powodzeniem zaspokajała potrzeby nauczycieli, uczniów i studentów kształcących się na wielu kierunkach. Dzięki jej dotychczasowemu funkcjonowaniu, po niezbędne książki czytelnicy nie musieli udawać się do wrocławskich bibliotek.

Zarząd Powiatu wystąpił z inicjatywą przejęcia placówki i 22 grudnia 2009 Rada Powiatu w Oławie podjęła uchwałę, w której wyraziła wolę przejęcia od Województwa Dolnośląskiego zadania publicznego w zakresie prowadzenia Biblioteki Pedagogicznej w Oławie.

Od 1 marca 2010 r. bibliotekę włączono do struktur organizacyjnych Powiatowego Ośrodka Pomocy Psychologiczno - Pedagogicznej i Doradztwa Metodycznego w Oławie.

Już od 1 kwietnia serdecznie zapraszamy wszystkich czytelników do nowej siedziby Biblioteki Pedagogicznej w Oławie, mieszczącej się w budynku po byłym internacie przy ZSP nr 1 przy ul. ks. Franciszka Kutrowskiego 31.

źródło: Starostwo Powiatowe w Oławie


Komentarze do tego artykułu:Brak komentarzy.

Nie jesteś zalogowany w Club Hit by dodawać komentarze.

Rejestracja | Przypomnij hasło
zobacz
zobacz
zobacz
zobacz
zobacz
Newsy prosto od Internautów
[+] Dodaj NewsaHit dnia

Projekt i wykonanie: BQstudio.pl
Radio HIT Olawa na Facebook.com