PLAY aby posłuchać naszej stacji w jakości 128 kbps
Dziś jest 24 czerwca 2019 roku
II Zlot Food Trucków w Jelczu-Laskowicach już niedługo... Mieszkańcy będą mogli spróbować dań kuchni z całego świata. ---
[+] Przetestuj pozdrowienia
Niedziela, 28 marzec 2010

REMONT DOMU DZIECKA W OŁAWIE

img Rozpoczyna się remont Domu Dziecka w Oławie. Przeprowadzi go Przedsiębiorstwo Budowlano-Usługowe OZ-BUD z Wrocławia, które złożyło w przetargu ograniczonym najkorzystniejszą ofertę cenową. Podpisana z wykonawcą 15 marca umowa przewiduje remont elewacji i dachu oraz przebudowę kanałów kominowych. Prace remontowe potrwają do 30 czerwca 2010 roku i będą kosztować 858 751,93 zł.

W wyniku remontu znacznie poprawi się funkcjonalność i estetyka budynku oraz jego najbliższego otoczenia. Wyremontowane zostaną tynki oraz detale wystroju elewacji kamienicy, odtworzone będą gzymsy i obramowania okien. Stolarka okienna ma być ujednolicona, a brama wejściowa naprawiona. Po remoncie dawny blask odzyska również balkon nad wejściem do Domu Dziecka.

Remontu doczeka się część istniejących kominów. Te z ceramicznych pustaków będą rozebrane. Powstaną nowe kominy z betonowych kształtek oraz z cegły pełnej. Zostanie wykonana wentylacja mechaniczna wywiewna pomieszczenia biurowego, stołówki i kuchni.

Remont obejmie także konstrukcję dachu. Zniszczone elementy drewniane będą wymienione na nowe z drewna sosnowego z zabezpieczeniem przeciwpożarowym. Pokrycia dachu zastąpi dachówka ceramiczna. Na płaskich dachach wymieni się papę, stropy będą ocieplone. Elementy blacharskie i ślusarskie oraz rynny i rury spustowe zastąpi się nowymi, wykonanymi z tytan cynku patynowanego. Zamontowana zostanie instalacja odgromowa, a spękane ściany zewnętrzne, na wysokości II i III piętra od strony podwórza wzmocnią stalowe ściągi. Istniejący ogniomur przy dachu płaskim Domu Dziecka od strony podwórza będzie rozebrany, a w jego miejsce powstanie nowy - z cegły pełnej.

Dużo zyska także teren w pobliżu remontowanego obiektu, dzięki planowanej rozbiórce pomieszczenia gospodarczego z tyłu kamienicy. Przy elewacji frontowej Domu Dziecka wyremontowany zostanie pas chodnika o szerokości 1 metra, natomiast przy budynkach od strony podwórza powstaną opaski o szerokości 50 cm.

Niebawem rozpoczną się także prace remontowe w kamienicy przyległej do Domu Dziecka. Zarząd Powiatu zdecydował, że jeszcze w tym roku ruszy remont budynku, w którym mieszczą się Powiatowy Ośrodek Pomocy Psychologiczno-Pedagogicznej i Doradztwa Metodycznego w Oławie oraz Powiatowy Zarząd Drogowy.

źródło: Starostwo Powiatowe w Oławie


Komentarze do tego artykułu:Brak komentarzy.

Nie jesteś zalogowany w Club Hit by dodawać komentarze.

Rejestracja | Przypomnij hasło
zobacz
zobacz
zobacz
zobacz
zobacz
Newsy prosto od Internautów
[+] Dodaj NewsaHit dnia

Projekt i wykonanie: BQstudio.pl
Radio HIT Olawa na Facebook.com