PLAY aby posłuchać naszej stacji w jakości 128 kbps
Dziś jest 24 czerwca 2019 roku
II Zlot Food Trucków w Jelczu-Laskowicach już niedługo... Mieszkańcy będą mogli spróbować dań kuchni z całego świata. ---
[+] Przetestuj pozdrowienia
Wtorek, 30 marzec 2010

WIEŚCI Z BUDOWY NOWEGO TERMINALU

img Na 800 dni przed rozpoczęciem Mistrzostw Europy w Piłce Nożnej EURO 2012 budowany we Wrocławiu terminal sięga miejscami drugiego piętra. Na placu budowy trwają prace konstrukcyjno-żelbetowe.

 

Zaawansowanie prac konstrukcyjnych na parterze oceniam na 70 procent, a na pierwszym piętrze - na ponad 30 procent - mówi Przemysław Marcinkowski, kierownik projektu w Porcie Lotniczym Wrocław. - W całości gotowy jest poziom minus jeden. W części terminalu osiągnięta jest już maksymalna wysokość konstrukcji żelbetowej, sięgająca drugiego piętra - dodaje.
Nowy terminal Portu Lotniczego Wrocław w liczbach to 4 kondygnacje, w tym jedna podziemna, 4 szklane fasady, 330 tysięcy m3 kubatury (jedna z największych wśród polskich lotnisk) i 40 tysięcy mkw. powierzchni użytkowej. Atrakcją obiektu będzie przeszklona restauracja usytuowana na wysokości ok. 10 m z widokiem na płytę postojową i startujące samoloty.
Zgodnie z umową wykonawca, konsorcjum Hochtief, ma wybudować obiekt do marca 2011 roku. Kilka miesięcy potrwają przygotowania lotniska do uruchomienia obsługi pasażerskiej. Według przewidywań otwarcie nastąpi we wrześniu 2011 roku. - Wystartujemy z kilkumiesięcznym wyprzedzeniem w stosunku do EURO 2012, a podczas mistrzostw będziemy już pracować pełną parą - zapewnia Dariusz Kuś, prezes Portu Lotniczego Wrocław. Wrocławskie lotnisko będzie wtedy w stanie obsłużyć 36 operacji lotniczych na godzinę, czyli 3 razy więcej niż obecnie.

źródło: Port Lotniczy we Wrocławiu


Komentarze do tego artykułu:Brak komentarzy.

Nie jesteś zalogowany w Club Hit by dodawać komentarze.

Rejestracja | Przypomnij hasło
zobacz
zobacz
zobacz
zobacz
zobacz
Newsy prosto od Internautów
[+] Dodaj NewsaHit dnia

Projekt i wykonanie: BQstudio.pl
Radio HIT Olawa na Facebook.com