PLAY aby posłuchać naszej stacji w jakości 128 kbps
Dziś jest 24 czerwca 2019 roku
II Zlot Food Trucków w Jelczu-Laskowicach już niedługo... Mieszkańcy będą mogli spróbować dań kuchni z całego świata. ---
[+] Przetestuj pozdrowienia
Piątek, 9 kwiecień 2010

WROCŁAWSKI DWORZEC GÓWNY PKP NIECZYNNY

img W piątek, 9 kwietnia 2010 roku, Dworzec Główny we Wrocławiu zostanie zamknięty dla podróżnych. Głównym punktem obsługi podróżnych stanie się dworzec tymczasowy, mieszczący się przy ul. Suchej.

Spółka PKP Oddział Gospodarowania Nieruchomościami we Wrocławiu zapowiada, że w piątek o godz. 19 wrocławski Dworzec Główny zostanie zamknięty na dobre. Przez kilka ostatnich tygodni z budynku wyprowadzali się kupcy i kolejowi urzędnicy. W tym czasie kolejarze przygotowywali do użytku Dworzec Tymczasowy który mieści się w gmachu dawnej ekspedycji kolejowej przy ul. Suchej.
Prace nad dostosowaniem tymczasowego dworca do potrzeb podróżnych dobiegają końca. W piątek (9 kwietnia) przejmie on rolę centrum kolejowego ruchu pasażerskiego we Wrocławiu. Zostanie otwarty o godz. 15, a cztery godziny później Dworzec Główny na dwa lata zamknie swoje podwoje. Podczas remontu pasażerowie będą mogli dostać się na perony tunelem wschodnim łączącym ul. Piłsudskiego z ul. Suchą (wylot przy budynku dworca tymczasowego). Tylko w holu dworca tymczasowego będzie można kupić bilet na przejazd pociągiem. Czynne dotychczas kasy na Dworcu Głównym w piątek zostaną zamknięte. Przez najbliższe dwa lata Dworzec Główny przejdzie gruntowną modernizację. Inwestycja będzie dofinansowana ze środków unijnych (Program Operacyjny Infrastruktura i Środowisko), jej koszt to 324 mln zł brutto. Prace mają się zakończyć najpóźniej do marca 2012 r.

źródło: DUM we Wrocławiu


Komentarze do tego artykułu:Brak komentarzy.

Nie jesteś zalogowany w Club Hit by dodawać komentarze.

Rejestracja | Przypomnij hasło
zobacz
zobacz
zobacz
zobacz
zobacz
Newsy prosto od Internautów
[+] Dodaj NewsaHit dnia

Projekt i wykonanie: BQstudio.pl
Radio HIT Olawa na Facebook.com