PLAY aby posłuchać naszej stacji w jakości 128 kbps
Dziś jest 25 czerwca 2019 roku
II Zlot Food Trucków w Jelczu-Laskowicach już niedługo... Mieszkańcy będą mogli spróbować dań kuchni z całego świata. ---
[+] Przetestuj pozdrowienia
Piątek, 23 kwiecień 2010

NOWY SEZON ROWEROWY W POWIECIE

img W powiecie oławskim rozpoczyna się sezon rowerowy. Wzorem ubiegłorocznych wypraw, już w najbliższą sobotę 24 kwietnia serdecznie zapraszamy wszystkich amatorów dwóch kółek na pierwszą w tym roku wycieczkę rowerową, zorganizowaną przez Starostwo Powiatowe. Zbiórka o godzinie 9.00 na placu parkingowym przed budynkiem Starostwa przy ul. 3 Maja 1 w Oławie.

Stamtąd pojedziemy trasą nr 6 z I części Przewodnika rowerowego "Nieznane okolice powiatu oławskiego": Oława - ul. Bażantowa - Las Odrzański - leśne skrzyżowanie "Oława - Bystrzyca - śluza w Lipkach" - Bystrzyca Oławska - Leśna Woda - bunkier nr 2 .

Każdy cyklista może liczyć na smaczny poczęstunek - porcję pysznej grochówki. Nie zabraknie również konkursów z niespodziankami ufundowanymi przez Starostwo.

Wycieczki rowerowe, organizowane przez oławskie Starostwo, to nie tylko aktywny relaks na łonie natury - wytrwali rowerzyści mogą także zdobyć turystyczną odznakę rowerową „Rowerem po Ziemi Oławskiej". Jej pomysłodawcą jest Zarząd Powiatu. Aby ją otrzymać, należy przejechać odpowiednią liczbę tras, opisanych w wydanych przez Starostwo przewodnikach rowerowych, wypełnić formularz, który jest dostępny wraz z regulaminem na stronach internetowych Starostwa oraz udokumentować trasę.

Odznaka jest trzystopniowa: brązowa, srebrna i złota. Brązową odznakę można otrzymać już po przejechaniu 3 tras, srebrną - po przebyciu 5 tras, natomiast złotą odznaką zostaną nagrodzeni cykliści, którzy pokonają 8 tras i spełnią pozostałe warunki.

Trasy rowerowe opracowano na podstawie dwóch części przewodnika rowerowego: pierwszej - "Nieznane okolice powiatu oławskiego" oraz części drugiej - „Okolice powiatu oławskiego. Zabytkowe kościoły, pałace, krzyże pokutne". W obu częściach trasy rowerowe podzielono na atrakcyjne wycieczki. Wersje elektroniczne tych publikacji są zamieszczone na stronach internetowych Starostwa, skąd można je bezpłatnie pobrać. Znajdują się w nich zwymiarowane i opisane trasy rowerowe, zdjęcia oraz mapki poglądowe

Organizowane w ubiegłym roku przez oławskie Starostwo Powiatowe wycieczki rowerowe cieszyły się olbrzymim zainteresowaniem. W sumie odbyło się sześć wypraw. W każdej z nich uczestniczyło od 40 do 130 osób. Łącznie rowerzyści przejechali około 170 km. Na uczestników wycieczek zawsze czekał smaczny poczęstunek, np. grochówka, lub kiełbaski z ogniska. Podczas postojów omawiano historię najciekawszych zabytków i poznanych miejsc, wręczano odznaki rowerowe.

Jeżeli dopisze pogoda, wycieczki rowerowe w sezonie wiosenno - letnim będą się odbywały w każdą ostatnią sobotę miesiąca.

W jaki sposób zdobyć odznakę rowerową?

Szczegółowe informacje znajdują się w Regulaminie Turystycznej Odznaki Rowerowej „Rowerem po Ziemi Oławskiej" zamieszczonym na stronach internetowych http://www.starostwo.olawa.pl/ lub www.bip.starostwo.olawa.pl/?id=54049. Publikujemy tam również formularz do pobrania, na którym należy zgłaszać wycieczkę. Wersję papierową druku zgłoszeniowego można otrzymać również w Biurze Obsługi Klientów - na parterze Starostwa Powiatowego w Oławie.

 

 

 

 

 


Komentarze do tego artykułu:Brak komentarzy.

Nie jesteś zalogowany w Club Hit by dodawać komentarze.

Rejestracja | Przypomnij hasło
zobacz
zobacz
zobacz
zobacz
zobacz
Newsy prosto od Internautów
[+] Dodaj NewsaHit dnia

Projekt i wykonanie: BQstudio.pl
Radio HIT Olawa na Facebook.com