PLAY aby posłuchać naszej stacji w jakości 128 kbps
Dziś jest 24 czerwca 2019 roku
II Zlot Food Trucków w Jelczu-Laskowicach już niedługo... Mieszkańcy będą mogli spróbować dań kuchni z całego świata. ---
[+] Przetestuj pozdrowienia
Piątek, 21 maj 2010

CIĘŻKO, ALE STABILNIE..?

img Sytuacja powodziowa w naszym regionie jest naprawdę poważna. Choć na razie jednak wszystko jest pod kontrolą - wiele może się zdarzyć. Najgorzej jest w okolicach miejscowości Lipki, Siedlce i Zakrzów.

Od wczesnych godzin rannych po całkowity zmrok rozgrywa sie walka z czasem. W miejscowości Lipki wały są zabezpieczane workami z piaskiem - w akcji pomaga wojsko i okoliczni mieszkancy. Siedlce i Zakrzów - tu sytuacja jest najbardziej dramatyczna. 21 maja o godz. 16:00 odbyło się posiedzenie Sztabu Kryzysowego,  podczas którego starosta oławski Marek Szponar  zarządził ewakuację tych miejscowości. Mieszkańcy jednak nie przyjmują takiego rozwiązania, aktywnie chronią swój dobytek i pomagają przy układaniu worków. O godzinie 22:00 zakończyły się prace związane z zabezpieczaniem wałów.

Wały, choć zabezpieczone, są w znacznym stopniu nasiąknięte, co nie daje nam 100% ochrony. Odnotowujemy jednak fazę spadkową wody o 1-2cm. Jeśli sytuacja się utrzyma - możemy mówić, że  jest opanowana - powiedział dla Radia Hit - Oława szef Centrum Zarządzania Kryzysowego Zbigniew Golemo.


Komentarze do tego artykułu:Brak komentarzy.

Nie jesteś zalogowany w Club Hit by dodawać komentarze.

Rejestracja | Przypomnij hasło
zobacz
zobacz
zobacz
zobacz
zobacz
Newsy prosto od Internautów
[+] Dodaj NewsaHit dnia

Projekt i wykonanie: BQstudio.pl
Radio HIT Olawa na Facebook.com