PLAY aby posłuchać naszej stacji w jakości 128 kbps
Dziś jest 18 kwietnia 2019 roku
DZIŚ WIOSENNA AKCJA BĄDŹ BEZPIECZNY W JELCZU - LASKOWICACH. ZAPRASZAMY OD GODZ. 11:00 PRZED MEDIA EXPERT! ---
[+] Przetestuj pozdrowienia
Sobota, 22 maj 2010

OŁAWA URATOWANA PRZED POWODZIĄ ? CO DALEJ...

img Poziom wody wciąż spada (ok. 2cm na godzinę). O godzinie 15:00 wynosił 757cm - dodaje Zbigniew Golemo z Centrum Zarządzania Kryzysowego w Oławie.

 

 

Fala będzie przepływać jeszcze przez kilka, kilkanaście godzin. W Lipkach wały spełniają swoje zadanie obronne, drobne przecieki są na bieżąco zatykane. Nadal gorąca atmosfera utrzymuje się w Siedlcach, gdzie dochodzi co jakiś czas do przelewania się wody.  Wały są przesiąknięte, a co za tym idzie - znacznie osłabione, dlatego muszą być pod ciągłym nadzorem służb ratowniczych.

Głośna jest sprawa wokół Andrzeja Pulita - wójta gminy Skarbimierz, który zawiadomił prokuraturę o tym, że władze Wrocławia i województwa dolnośląskiego wydały decyzję o zrzucie większej ilosci wody ze zbiorników retencyjnych w okolicach Nysy i Otmuchowa w celu naturalnego zalania Brzegu i Oławy. W ten sposób stolica Dolnego Śląska miała ujść na sucho. Na szczęście powtarza się sytuacja z 1997r. Oława się wybrania, a Wrocław wbił sobie sam nóż w plecy i powoli zalewa go woda...Ciekawe tylko, kiedy woda zaleje odpowiedzialnych za to urzędników!

Przypomianmy o tym, że cały czas czynne są numery do Radia Hit - Oława w sprawie Waszych pytań i informacji powodziowych.

Studio: 071/722-77-88, Oława, ul. Kamienna 4/6

Reporter: kom. 0 666-352-883


Komentarze do tego artykułu:Brak komentarzy.

Nie jesteś zalogowany w Club Hit by dodawać komentarze.

Rejestracja | Przypomnij hasło
zobacz
zobacz
zobacz
zobacz
Newsy prosto od Internautów
[+] Dodaj NewsaHit dnia

Projekt i wykonanie: BQstudio.pl
Radio HIT Olawa na Facebook.com