PLAY aby posłuchać naszej stacji w jakości 128 kbps
Dziś jest 20 listopada 2017 roku
O północy z poniedziałku na wtorek rozpoczął działalność nowy dworzec autobusowy we Wrocławiu, wybudowany w podziemiach centrum handlowego Wroclavia. Wejście do dworca znajduje się naprzeciwko wejścia do Dworca Głównego PKP, przy ul. Suchej. Na teren dwor ---
[+] Przetestuj pozdrowienia
Czwartek, 27 maj 2010

OPATRZNOŚĆ CZUWA NAD OŁAWĄ...

img Ostatni tydzień – to zmagania tysięcy ludzi z wielką falą. Wielu z nas nie przespało niejednej nocy w obawie o swoje bezpieczeństwo i dobytek.

 

 

Na szczęście sytuacja się poprawia i  z godziny na godzinę  wody ubywa. Pompy , na pełnych obrotach, przez cały czas wypompowują wodę z osiedla Nadodrze.

Spotkanie burmistrza Franciszka Października z wojewodą rozwiało wątpliwości i oskarżenia rzucane w stronę władz Dolnego Śląska. Tak naprawdę to chyba do końca nie dowiemy się , co uspokoiło naszą delegację.
W obecnej chwili najważniejszy jest fakt, że poziom wody na Odrze znacznie się obniżył. Burmistrz zapowiada , że lada dzień rozpoczną się prace związane z usuwaniem szkód po powodzi.

Worki z piaskiem od strony Zaodrza pozostaną do końca czerwca – lipca, to tak na wszelki wypadek. Pogoda jest wciąż zmienna i nie wiadomo, co może się jeszcze zdarzyć. W Siedlcach  i Lipkach nadal trwają prace przy zabezpieczaniu przecieków, których na szczęście jest już coraz mniej. Wśród mieszkańców Oławy i okolic nie milkną jednak głosy , że niebezpieczeństwo nie zostało zażegnane. Kiedy we wtorek - 25 maja -  przez miasto przejeżdżał na sygnale konwój z amfibią, pojawiły się nowe obawy. Jak się okazało, powodem była usterka maszyny, którą trzeba było przetransportować do jednostki wojskowej.

Do Państwa dyspozycji czynny jest  czerwony telefon Radia Hit Oława  071/722-77-88.
Uwagi, spostrzeżenia, informacje oraz zapytania można przesyłać na e- maila  hit@poczta.pl


Komentarze do tego artykułu:Brak komentarzy.

Nie jesteś zalogowany w Club Hit by dodawać komentarze.

Rejestracja | Przypomnij hasło
zobacz
zobacz
zobacz
Newsy prosto od Internautów
 • 12.11.2017 - 14:51

 • RUSZA KINO PLENEROWE

  11.09.2017 - 11:11

  Organizatorzy zapraszają na seans filmu Pulp Fiction. 16 września o godz. 19:30 na placu, przy ul, Młyńskiej

 • GOŚCIE Z ZAGRANICY WIZYTOWALI W OŁAWIE

  11.09.2017 - 11:01

  Przedstawiciele organizacji partnerskich z 7 krajów Europy, w tym Polski, spotkali się dziś w oławskim

[+] Dodaj NewsaHit dnia

Projekt i wykonanie: BQstudio.pl
Radio HIT Olawa na Facebook.com