PLAY aby posłuchać naszej stacji w jakości 128 kbps
Dziś jest 24 czerwca 2019 roku
II Zlot Food Trucków w Jelczu-Laskowicach już niedługo... Mieszkańcy będą mogli spróbować dań kuchni z całego świata. ---
[+] Przetestuj pozdrowienia
Wtorek, 22 wrzesień 2009

PACJENCIE ! BĄDŹ CZUJNY !

img Od początku tego roku na terenie oławskiego szpitala doszło do kilkunastu kradzieży na szkodę pacjentów przebywających na leczeniu w oławskim szpitalu Najczęściej łupem złodzieja padały pieniądze, dokumenty , telefony komórkowe i karty bankomatowe, a więc wszystkie rzeczy i przedmioty niezbędne i ułatwiające funkcjonowanie podczas pobytu pacjentów na leczeniu.

Chcąc zapobiec kolejnym kradzieżom pamiętajmy o kilku podstawowych zasadach.

  • Nie pozostawiaj wartościowych rzeczy bez nadzoru na stoliku przy łóżku.
  • Gdy wychodzisz z pokoju, zabierz telefon i portfel ze sobą. Jeśli to niemożliwe, bo idziesz np. a jakiś zabieg, ustal wcześniej, czy będzie tam możliwość skorzystania ze schowka lub innego zabezpieczenia.
  • Jeśli nie musisz, nie zabieraj ze sobą do szpitala wartościowych przedmiotów, dużych sum pieniędzy lub biżuterii.
  • Zabrane pieniądze, dokumenty i telefon w miarę możliwości noś zawsze przy sobie
  • Zwracaj uwagę na osoby obce, bez celu „kręcące się” po oddziale lub wchodzące do pokoi pod pretekstem szukania jakiegoś pacjenta. Każdy odwiedzający, informacje o osobie przebywającej na leczeniu powinien uzyskać w dyżurce pielęgniarskiej
  • Pamiętaj, najwięcej kradzieży ma miejsce podczas odwiedzin. Nie opowiadaj przypadkowym osobom o zasobie swojego portfela.
  • Wspólnie z innymi pacjentami na sali pilnuj pozostawionych rzeczy.Pamiętajmy o zasadach bezpieczeństwa na co dzień nawet w tych miejscach gdzie nie powinniśmy się spodziewać, że możemy paść ofiarą przestępstwa.

źródło: KPP Oława


Komentarze do tego artykułu:Brak komentarzy.

Nie jesteś zalogowany w Club Hit by dodawać komentarze.

Rejestracja | Przypomnij hasło
zobacz
zobacz
zobacz
zobacz
zobacz
Newsy prosto od Internautów
[+] Dodaj NewsaHit dnia

Projekt i wykonanie: BQstudio.pl
Radio HIT Olawa na Facebook.com