PLAY aby posłuchać naszej stacji w jakości 128 kbps
Dziś jest 25 czerwca 2019 roku
II Zlot Food Trucków w Jelczu-Laskowicach już niedługo... Mieszkańcy będą mogli spróbować dań kuchni z całego świata. ---
[+] Przetestuj pozdrowienia
Czwartek, 15 lipiec 2010

XV EUROPEJSKI PLENER OŁAWA 2010

img Plenery malarsko-rzeźbiarskie odbywały się w Oławie i okolicy (Oleśnica Mała, Jakubowice) od 1995 roku. Najpierw były to ogólnopolskie spotkania malarzy i rzeźbiarzy, które od tego roku rozszerzyły swoją formułę o fotografię artystyczną. Dlatego też wydarzenie to przyjęło nazwę Europejskiego Pleneru Malarsko- Rzeźbiarsko – Fotograficznego.

Od 15 lat Oława gości artystów z całej Polski, Czech, Ukrainy, Niemiec, Białorusi. Do tej pory w plenerach wzięło udział ponad 120 twórców, którzy pozostawili po sobie ponad 250 prac malarskich i rzeźbiarskich, corocznie wystawianych w Galerii „Oko”, działającej w Ośrodku Kultury w Oławie.

Plenerowicze czerpali inspiracje do swoich dzieł z natury i krajobrazów Oławy. Tradycyjnie na swoich pracach uwiecznili: ratusz, rynek, kościół pw. Matki Bożej Pocieszenia. Inspiracją stały się też niepowtarzalne, stare klatki schodowe, stare budynki, uliczki i podwórka.

W tym roku plener będzie odbywać się w dniach 26.07.- 8.08.2010r. Do Oławy przyjedzie 12 artystów z Polski i z zagranicy, którzy w trakcie swojego pobytu będą prowadzić także zajęcia z dziećmi. Komisarzem pleneru jest pani Krystyna Szczepaniak.

Tak jak w poprzednich latach imprezę rozpocznie wystawa prac artystów z zeszłorocznego pleneru (godz.18.00 26.07.2010r. Galeria „Oko”). Efektem dwutygodniowej pracy zaproszonych gości będzie wystawa robocza oraz wernisaż. Mecenasem tego wydarzenia jest Burmistrz Oławy - Franciszek Październik.

Źródło: Ośrodek Kultury w Oławie


Komentarze do tego artykułu:Brak komentarzy.

Nie jesteś zalogowany w Club Hit by dodawać komentarze.

Rejestracja | Przypomnij hasło
zobacz
zobacz
zobacz
zobacz
zobacz
Newsy prosto od Internautów
[+] Dodaj NewsaHit dnia

Projekt i wykonanie: BQstudio.pl
Radio HIT Olawa na Facebook.com