PLAY aby posłuchać naszej stacji w jakości 128 kbps
Dziś jest 20 listopada 2017 roku
O północy z poniedziałku na wtorek rozpoczął działalność nowy dworzec autobusowy we Wrocławiu, wybudowany w podziemiach centrum handlowego Wroclavia. Wejście do dworca znajduje się naprzeciwko wejścia do Dworca Głównego PKP, przy ul. Suchej. Na teren dwor ---
[+] Przetestuj pozdrowienia
Czwartek, 15 lipiec 2010

600-LECIE BITWY POD GRUNWALDEM

img

Przedstawiciele samorządu powiatu oławskiego 10 i 11 lipca uczestniczyli w uroczystościach upamiętniających pobyt wojsk Władysława Jagiełły pod Kurzętnikiem 600 lat temu.

Samorząd powiatowy, na zaproszenie Wójta Gminy Kurzętnik Zofii Andrzejewskiej, reprezentowali: Sekretarz Powiatu Arkadiusz Kwiatkowski oraz członek Zarządu Powiatu Stanisław Pławski. W obchodach wzięła udział także delegacja Miasta Oława.

Do Kurzętnik przybyły delegacje z Litwy oraz miast partnerskich, które podobnie jak Kurzętnik mają koguta w swoich herbach.

Uczestnicy imprezy obejrzeli średniowieczny festyn zorganizowany z okazji 600-lecia Bitwy pod Grunwaldem. Z tym historycznym wydarzeniem związany jest Kurzętnik, w którym przed wielką bitwą spotkały się wojska polsko-litewskie króla Władysława Jagiełły oraz Krzyżacy z wielkim mistrzem Ulrykiem von Jungingenem na czele. Zapewne tutaj doszłoby do wielkiej bitwy, gdyby nie przeszkoda w postaci Drwęcy.

Ważnym wydarzeniem dla społeczności lokalnej było oddanie do użytku Ścieżki Dydaktycznej wraz z Drogą Krzyżową i amfiteatru na Górze Zamkowej w Kurzętniku.

Źródło: Starostwo Powiatowe w Oławie.


Komentarze do tego artykułu:Brak komentarzy.

Nie jesteś zalogowany w Club Hit by dodawać komentarze.

Rejestracja | Przypomnij hasło
zobacz
zobacz
zobacz
Newsy prosto od Internautów
 • 12.11.2017 - 14:51

 • RUSZA KINO PLENEROWE

  11.09.2017 - 11:11

  Organizatorzy zapraszają na seans filmu Pulp Fiction. 16 września o godz. 19:30 na placu, przy ul, Młyńskiej

 • GOŚCIE Z ZAGRANICY WIZYTOWALI W OŁAWIE

  11.09.2017 - 11:01

  Przedstawiciele organizacji partnerskich z 7 krajów Europy, w tym Polski, spotkali się dziś w oławskim

[+] Dodaj NewsaHit dnia

Projekt i wykonanie: BQstudio.pl
Radio HIT Olawa na Facebook.com