PLAY aby posłuchać naszej stacji w jakości 128 kbps
Dziś jest 19 kwietnia 2019 roku
DZIŚ WIOSENNA AKCJA BĄDŹ BEZPIECZNY W JELCZU - LASKOWICACH. ZAPRASZAMY OD GODZ. 11:00 PRZED MEDIA EXPERT! ---
[+] Przetestuj pozdrowienia
Czwartek, 15 lipiec 2010

600-LECIE BITWY POD GRUNWALDEM

img

Przedstawiciele samorządu powiatu oławskiego 10 i 11 lipca uczestniczyli w uroczystościach upamiętniających pobyt wojsk Władysława Jagiełły pod Kurzętnikiem 600 lat temu.

Samorząd powiatowy, na zaproszenie Wójta Gminy Kurzętnik Zofii Andrzejewskiej, reprezentowali: Sekretarz Powiatu Arkadiusz Kwiatkowski oraz członek Zarządu Powiatu Stanisław Pławski. W obchodach wzięła udział także delegacja Miasta Oława.

Do Kurzętnik przybyły delegacje z Litwy oraz miast partnerskich, które podobnie jak Kurzętnik mają koguta w swoich herbach.

Uczestnicy imprezy obejrzeli średniowieczny festyn zorganizowany z okazji 600-lecia Bitwy pod Grunwaldem. Z tym historycznym wydarzeniem związany jest Kurzętnik, w którym przed wielką bitwą spotkały się wojska polsko-litewskie króla Władysława Jagiełły oraz Krzyżacy z wielkim mistrzem Ulrykiem von Jungingenem na czele. Zapewne tutaj doszłoby do wielkiej bitwy, gdyby nie przeszkoda w postaci Drwęcy.

Ważnym wydarzeniem dla społeczności lokalnej było oddanie do użytku Ścieżki Dydaktycznej wraz z Drogą Krzyżową i amfiteatru na Górze Zamkowej w Kurzętniku.

Źródło: Starostwo Powiatowe w Oławie.


Komentarze do tego artykułu:Brak komentarzy.

Nie jesteś zalogowany w Club Hit by dodawać komentarze.

Rejestracja | Przypomnij hasło
zobacz
zobacz
zobacz
zobacz
Newsy prosto od Internautów
[+] Dodaj NewsaHit dnia

Projekt i wykonanie: BQstudio.pl
Radio HIT Olawa na Facebook.com